Лента новостей

20:56

Новый особняк Ани Лорак поражает роскошью, появились фото: "В соседях Волочкова и..."

20:48

Бабкин в неопрятном виде похвастался огромным трофеем: "Ну, и улов. Круто!"

20:35

На Вьетнам обрушился тайфун: десятки пропавших без вести

20:20

В Киеве автобус снес торговую палатку под остановкой, есть жертва (Фото 18+)

20:13

Что делать, если взрослый ребенок сидит на шее 

20:05

Сколько стоит жить в Египте и в Мелитополе – вы удивитесь

20:04

«Надя, не уподобляйся Фреймут»: Кухар из «Танців з зірками» ошарашила издевками над Мейхер

19:50

Не можете уснуть? Просто наденьте носки

19:42

Люсенька из "Мухтара", много врал и не патриот: что известно о новом спикере украинской делегации в ТКГ

19:36

Киркоров засветил сына и дочь в школьной форме, кадры семейной идиллии: «Ого, ножки как у Поляковой!»

19:33

В Мелитополе неадекватный покупатель угрожал продавцам в магазине (видео)

19:32

«Пока семья смотрела телевизор»: 11-летний мальчик повесился на ремне

19:25

Ходил по трансвеститам и на коленях молил о прощении: подробности убийства украинки в Италии

19:14

Монатик изменил внешность ради славы, в Сети показали фото: «Вся карьера после этого пошла вверх»

19:05

9 уловок мошенников, на которые ведутся даже умные люди

19:03

Сколько жителей Мелитополя угодили на больничную койку, отравившись грибами

18:53

Усик ошеломил внешним видом перед боем с Чисорой, видео: "Что с формой? Где "банки", пресс?"

18:44

Криштиану Роналду назвал тесты на коронавирус д*рьмом

18:33

Пьяный украинский футболист устроил массовое ДТП: клуб выступил с официальным заявлением

18:29

Анекдот с пересчетом голосов на двух участках в Мелитополе закончен. "Слуги" - в шоке (фото, видео)

18:28

Приметы, которые говорят о поле ребенка 

18:20

Конституционный Суд официально отменил уголовную ответственность за ложь в декларации

18:15

В России школьница родила ребенка и спрятала его в морозилку

18:12

Дайвер показал акулу, которая могла напасть на украинцев в Египте (Фото и видео)

18:08

Продукты, провоцирующие образование тромбов 
Все новости

Опрос

Какое название центральному парку Мелитополя больше подходит?

  • - Имени М. Горького
  • - Имени Ивана Алексеева
  • - Новоалександровский
  • - Свой вариант

Проголосовать

Больше опросов

Реклама у нас

Лікар-інфекціоніст розповіла всю правду про коронавірус

11 апреля 2020, 17:28 | Автор: Анастасия Задорожняя | Просмотров: 42957

Мелітопольский лікар-інфекціоніст, консультант ВООЗ з імунопрофілактики Надія Дребот в інтерв’ю РІА-Мелітополь розповіла, чи може коронавірус «загинути» влітку, чим відрізняється небезпечна недуга від ГРЗ та грипу, які ліки безсилі проти інфекції та кому треба робити експрес-тести на коронавірус.

- Чи може коронавірус мати сезонний характер? Можливо, є надія, що прийде літо - сонце засвітить, стане спекотно і вірус загине? Які основні симптоми коронавірусу та як їх відрізнити від ГРЗ та грипу?

- Наразі немає доказів, які свідчили б про те, що коронавірус змінює поведінку  в залежності від сезону. Коли всі люди повернуться з карантину, настороженість в нас буде ще довго. Але я не можу прогнозувати, коли це відбудеться, і як саме воно буде. Тому, що у нас наразі не пік захворювання.  Сьогодні у нашій країні поки немає довготривалого  практичного досвіду роботи з COVID-19. Вірусологи відстежують особливості вірусу, очевидно, що вони дадуть відповідь на запитання щодо особливостей мутації вірусу. Коронавірус викликає респіраторну інфекцію, яка в більшості випадків  не відрізняється від ГРЗ або грипу при умові легкого перебігу. Але найгірше, що неможливо відрізнити носіїв.  Особливістю перебігу  коронавірусної інфекції є м’язові болі, біль в попереку, підвищення температури, кашель, який потім поглиблюється і стає дуже нав’язливим,підвищення температури тіла. Десь на 6-7 день відмічається  аносмія - втрата нюху. Погіршення наступає ближче до 12-14 дня - розвивається дихальна недостатність. Вірус почав вражати дітей, молодих людей.  Вважалось, що він інфікує зі смертельними наслідками людей похилого віку і людей з групи ризику, але  маємо нові хвилі захворювань серед молодих людей в країнах Європи та Америки, в тому числі і серед дітей.. Очевидно, вірус проходить певні етапи своєї формації і вражає більш молоде покоління. Я вважаю, що вірус не має сезонності.

- Наскільки важливе, а головне, ефективне, тестування. Чи воно обов’язкове?

- Люди взагалі не розуміють, як відбувається тестування. Що це багатокроковий процес. Тестування залежить від терміну захворювання, від того, що ми робимо - чи працюємо з підозрілим випадком, чи з ймовірним. Існує два види тестів на коронавірус: експрес-тести і тести методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Експрес-тести визначають наявність антитіл до вірусу в крові, а не власне присутність вірусу. Цей метод вважається не дуже точним, оскільки антитіла наш організм починає виробляти не з першого дня інфікування хворобою, а в її розпал - у випадку Covid-19 це приблизно 5-7 день. Результат тесту стає відомий вже за 15 хвилин. Але в будь-якому випадку вірогідність виявлення захворювання при перевірці експрес-тестом не є стовідсотковою і його результати обов’язково потрібно підтвердити з допомогою ПЛР. А от метод ПЛР вважається точним, оскільки фіксує присутність самого вірусу. Але не одними тестами проводиться діагностика, це багатоплановий процес. Тестування важливе, але воно має бути правильно організоване із залученням компетентних фахівців. Мені особисто не подобається галас навколо тестування, коли більшість людей вважає, що потрібно швидко робити тестування для їх власного заспокоєння.. Я думаю протягом декілька днів буде чітко відпрацьована схема, коли, де і як це робити, але це точно не буде організовано за заявками людей.. Людям варто спрямувати свої зусилля та енергію на дотримання карантину і допомогу іншим людям в його дотриманні.

- У низці країн карантин уже набув суворих форм, коли вихід на вулицю також обмежений. Як безпечно гуляти на свіжому повітрі?

- Я в цьому питанні категорична - гуляти не можна. Звичайно, свіже повітря дуже важливе. Але сьогодні мелітопольці поводять себе надзвичайно безпечно, що неправильно. Якщо людина живе в багатоквартирному будинку, вона в групі ризику.  Достатньо велика частина жителів  Мелітополя немає високої санітарної культури. Не вміють правильно вимити руки,  обробити правильно ручки дверей, коли виходять з дому, скласти одежу, зняти рукавички. Тож тим, хто живе в багатоповерхівках, краще вийти на балкон, подихати свіжим повітрям. Так, це важко. Але що робити. Тож враховуючи рівень культури наших людей я не можу розказувати про безпеку прогулянок на свіжому повітрі. В своєму дворі умовно - так, але якщо туди не приходять сторонні.

- Чи правда, що у разі, якщо на тебе чхнула хвора людина, можна отримати більшу кількість вірусу і важко перехворіти? Які запобіжні заходи дійсно потрібні, щоб захиститися від коронавірусу? Чи дійсно треба мити руки, носити маски?

- Якщо на тебе чхнула хвора людина, але ти у масці чи респіраторі, добре вимив руки, обличчя, утилізував засіб захисту, то є гарантія, що скільки б там не потрапило крапель вірусу, перехворієш легше. Але такої залежності немає. Людина може навіть не чхати. А, наприклад, мама пішла з дитиною на гральний майданчик. А потім ще  раз пішла. Вірус зберігається на пластику, металевих поверхнях. Він зберігається там 9-12 діб. Йде накопичувальний ефект. У результаті дитина може захворіти в легкій формі, а заразити контактних осіб - бабусю. Тому, безпосередній контакт, коли на тебе начхали, це нонсенс. Люди повинні розуміти, що треба дотримуватися дистанції - п’яти кроків, які рекомендує ВОЗ.  Мити руки, кашляти в лікоть, не торкатися обличчя руками, утримувати відстань в півтора метра, телефонувати сімейному лікарю при появі симптомів респіраторного захворювання. Більшість людей хворіє на  коронавірусну інфекцію у легкій або середньо-важкій формах. Тобто вони її поширюють, а страждають вже пневмоніями люди у групі ризику - люди похилого віку і люди з хронічними захворюваннями, медики.

- Багато людей купують противірусні препарати і навіть приймають їх у якості профілактики коронавірусу. Чи потрібно це робити? Це врятує від коронавірусу?

- Немає противірусних препаратів в аптечній мережі Мелітополя, які допомагають при коронавірусі. Є група препаратів, які рекомендують за своїми протоколами китайці, італійці. Але це препарати зовсім іншого ряду - препарати, які використовуються в якості антиретровірусної терапії у ВІЛ-інфікованих, це препарати проти лихоманки Ебола. Тобто це препарати зовсім іншого рівня. Тому наші містечкові аптечні препарати не мають жодного доказового ефекту, тож не варто їх скуповувати. Варто купувати якісні продукти харчування, особливо фрукти, шпинат, руколу, кінзу, кріп, петрушку, цибулю, які любовно вирощують наші мелітопольці і готові забезпечувати ними людей в карантині.. Щодня пити чисту теплу воду, можна з лимоном. Від нового коронавірусу вакцини немає, і профілактика має бути такою, як і при звичайному грипі. Треба мити руки, чхати або кашляти в згін ліктя. В жодному разі не треба кашляти чи чхати в долоні, оскільки через них можна передати вірус. За перших проявів захворювання, треба телефонувати своєму сімейному лікарю.

 

Комментарии

Всего комментариев:

0

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Имя *

E-mail


* Обязательно ознакомьтесь с Правилами комментирования

Опубликовать

Дополнительное меню:

Вакансии Обратная связь Реклама

РИА Мелитополь правовая информация

Использование материалов ria-m.tv, любого типа, разрешается при условии активной индексируемой ссылки на ria-m.tv. Гиперссылка должна быть размещена исключительно в первом или во втором абзаце текста. Материалы напечатанные в рубрике "Бизнес идеи", "Политикум" и под знаком * носят имиджевый, благотворительный характер или напечатаны на правах рекламы. Ответственность за такие материалы редакция не несет. Наш канал в zen.yandex.ru/ria-m.tv © 2013-2020 Все права защищены.
/var/www/www-root/data/www/ria-m.tv/cache/cached-ria-m.tv***interview***65***likar_infektsionist_rozpovila_vsyu_pravdu_pro_koronavirus.html.html