![Оккупанты планируют ввести «пеший режим» для жителей Мелитополя на КПП в Васильевке](/images/news/2022/12/307778.png?1672299846)
Окупанти блокують виїзд із тимчасово окупованих територій на підконтрольні Уряду України території.
До жовтня українці виїжджали з окупованого Мелітополя у порядку живої черги, проходячи перевірку на блокпостах. Тоді в середньому за добу виїжджали близько 2 тис. осіб.
Однак росіяни потім вели перепустки для виїзду, які фактично є дозволами на виїзд. З того часу кількість людей, яким дозволили залишити регіон, зменшилась у рази. І якщо у жовтні ця цифра становила близько 800 осіб на тиждень, то у листопаді стільки росіяни випустили за місяць. У грудні окупанти ж закрили пропускний пункт.
З 15 січня росіяни вирішили розблокувати пропускний пункт, але лише у пішому режимі. Тобто перетин на транспорті буде заборонено. Отже, окупанти фактично продовжать перешкоджати виїзду на вільні території, і натомість проводити примусову "евакуацію" до РФ.
Таким чином ворог перетворює окупований Мелітополь у в'язницю просто неба, де єдиною можливістю залишити регіон є депортація до РФ. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
Нагадаємо, гауляйтер Є. Балицький розповів, чому заборонив в'їзд до Мелітополя: винні партизани.