![Будут ли сокращать учителей Мелитополя, Бердянска и других оккупированных территорий - комментарий главы ЗОВА (видео)](/images/news/2024/07/354928.jpg?1720681730)
В Мелітополі та на інших окупованих територіях активно обговорюється питання майбутнього масового скорочення працівників освіти через реформу.
Обговорюється питання про те, що у новому навчальному році Міністерство науки та освіти планує скасувати екстернат і сімейну форму навчання. Саме ці форми активно використовували учні в окупації, та ті що виїхали за кордон. Через такі зміни ризикують втратити роботу і вчителі більшість яких виїхали з окупованих територій.
Голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров запевнив журналістів РІА-Південь під час брифінгу, що до кінця року субвенцією учбові заклади окупованих територій забезпечені. Тому на сьогодні очільник ЗОВА сподівається, що скорочень вчителів ніяких не буде. Але вже попередив, що зміни можуть бути:
- Ми будемо діяти в рамках тих директив, які будуть нам доведені від Міністерства освіти і науки України. Поки розглядається декілька моделей, як може функціонувати освітній процес на окупованих територіях. Але ніяких чітких директив як це буде функціонувати немає. Тому про скорочення я б не говорив. Чи маємо ми забезпечувати офлайн освіту? Маємо, - відповів на запитання наших журналістів під час брифінгу Іван Федоров.
Сьогодні, за словами голови ЗОВА, вже декілька територій ведуть перемовини з обласною і міською адміністрацією що до пошуку приміщень, де могли б повноцінно офлайн працювали школи для дітей, що виїхали з окупації. Відео Але, на справді, в цьому є проблеми. Бо приміщень з бомбосховищами, які мають всі затребувані стандарти протирадіаційного укриття, у Запоріжжі обмаль. Тому і будуються підземні школи.
Більше того, багато хто з дітей, які виїхали з окупованих територій, вже давно відвідують офлайн заняття у школах тих міст і селищ, де вони наразі тимчасово проживають. Діти, які виїхали закордон, навчаються в іноземних школах. Деякі з них паралельно продовжували навчатись і в українських школах, аби мати ще й атестат про здобуту українську освіту. Відразу зазначимо, що таких дітей не багато, бо не кожен витримує подвійне навантаження.
Але через недавні зміни від Міністерства освіти України, навіть ці діти можуть відмовитись від української освіти. До речі, батьків дітей, які навчаються в закордонних школах, педагоги вже попередили, що екстернат збираються скасувати і зробити обов'язковим для всіх дітей відвідування онлайн-уроків у кількості 8 годин на тиждень.
Учні мають обов'язково приєднуватися онлайн на уроки українського компонента: Історія України, Укр. мова, Укр. літ, Географія, Захист України Такі повідомлення днями розіслали батькам дітей, які дистанційно продовжують навчатися в українських школах.
Реакція мелітопольских батьків була наступною:
"Абсолютно незрозуміло, як це здійснити на практиці. Моя дитина навчається в німецькій школі з 7.30 до 16-17 години. У неї є репетитори, з якими вона займається онлайн. Чим потрібно пожертвувати, щоб відвідувати онлайн-уроки, я не знаю. За такого розкладу доведеться українську школу кидати", - каже мешканка Мелітополя Олена, яка вже третій рік живе з дитиною в Німеччині.
"Ми перебуваємо в окупації і моя дитина продовжує навчання в українській школі онлайн. Уникнути відвідування місцевого навчального закладу ми не можемо. Але ми плануємо виїжджати і тому розраховували отримати український атестат у школі, в якій він навчався з першого класу. Як цей буде тепер, абсолютно незрозуміло", - обурюється мешканка Бердянська Лариса.
А мелітопольскі вчителі вже активно обговорюють між собою, що з нового року їм доведеться звільнятись через нові вимоги Міністерства освіти і науки України.