![300 долларов или неделю "пожить" с начальником ФСБ - как в Мелитополе выдают разрешения на выезд](/images/news/2022/10/300992.jpg?1665670440)
Евакуацію з Мелітополя на підконтрольну територію України практично паралізовано. Виїзд із окупованих територій через Василівку блокується окупантами у зв'язку з Указом псевдогубернатора Є. Балицького.
Всіх виїжджають вимагають заповнювати анкети, в яких необхідно вказати найдокладніші дані не тільки про кожного, хто евакуюється, а й про своїх родичів, що приймає сторону, місце і час перебування на території України та дату повернення. За словами мелітопольців, щоб оформити виїзд, потрібно написати докладну автобіографію, але це ще нісенітниця. Слід зазначати термін виїзду, тобто офіційно виїхати зовсім не можна.
- Обов'язково треба сказати, хто з родичів, де і коли служив, якщо таке було. Якщо хтось і служив, не важливо, що у минулому, то приходять ФСБшники та влаштовують цілий допит. У мене служив батько, ще у 90-х і це викликало купу проблем. Дивляться всі телефони, фотокамери, ноутбуки, якщо береш із собою, можуть взяти відбитки пальців, як у маріупольців. Перевіряють по якихось базах документи. Можуть вимагати навіть свідоцтво про народження у людини, якій вже 30 років. Якщо в тебе чогось не вистачає, ти чогось не можеш вказати, то все ти не поїдеш.
Також мелітопольців обманюють, що нібито якщо зробити російський паспорт, то всі ці процедури можна буде не робити, а тільки заповнити якийсь бланк і спокійно їхати.
- Але хто при здоровому глузді поїде з російським паспортом на українські території? - запитує дівчина. Звичайно все це розуміють. Якщо в тебе і вийде поїхати і ти не повернешся до вказаного тобою терміну, то прийдуть до твоїх родичів, яких ти маєш вказати в автобіграфії.
За словами городянки, виїжджати цілою родиною – практично нереально. Оформлення документів закрутять-розкрутять так, щоб достеменно ніхто не поїхав, та ще можна "на підвал" потрапити.
- На все це неофіційно є рішення - 300 $, - підсумувала мелітопольчанка. Можна отримати знижку, якщо чимось допомогти, мені особисто взагалі пропонували поїхати на дачу до одного з місцевих начальників ФСБ і "пожити" з ним тиждень... Або ще просять шукати інформацію про місцевих партизан та проукраїнських людей і все в цьому роді.