![Мелитопольское направление оккупанты считают перспективным: какие участки фронта будет пытаться захватить РФ](/images/news/2024/07/356064.jpg?1721898027)
Найактивніші бої тривають на Работинському та Времевському плацдармах на Мелітопольському напрямку. Окупанти застосовують малі штурмові групи та мінімум механізованої компоненти, проте авіація є козирною картою для ворога.
Про це розповів представник УДА «Південь» Сергій Братчук. За його словами, збройні сили Російської Федерації розглядають Запорізький напрямок як перспективний. Попри деяке затишшя, окупанти продовжують накопичувати сили та ресурси. Він наголосив, що ворог має дедлайн і намагатиметься захопити Работинський або Времевський плацдарми.
Братчук зазначив, що саме на цих двох напрямках відбуваються «найактивніші бойові дії». Також у Запорізькій області спостерігається поступове посилення підрозділів окупантів. Говорячи про бої в регіоні, речник УДА «Південь» пояснив, що це дії малих штурмових груп противника, а також «механізована компонента та авіація - їхня козирна карта».
«У ворога є просування по локації Урожайне. Що стосується Работиного - це сіра зона. І бачимо зусилля ворога у просуваннях до Водяного і Старомайорського, але інтенсивність цих наступів трохи спала», - сказав Сергій Братчук.
За його словами, діють малі штурмові ворожі групи, застосовується мінімум механізованої компоненти та авіація, яка є козирною картою в окупантів. Йдеться про некеровані авіабомби, КАБи. Також спостерігається просування росіян до Водяного та Старомайорського, проте інтенсивність наступів трохи спала. Братчук зазначив, що це не свідчить про те, що вдалося повністю стабілізувати ситуацію або повністю зупинити ворога на цих напрямках.
Однак інтенсивність і просування не такі, як розраховували росіяни.
Нагадаємо, днями речник оперативного угруповання військ «Таврія» Дмитро Ліховий розповів, що війська РФ поповнюють свій особовий склад у Запорізькій області. За його словами, наразі там фіксується понад 90 тисяч загарбників, при цьому загрози наступу на цьому напрямку немає. 24 липня лейтенант Збройних сил України з позивним «Алекс» повідомив, що ЗС РФ стягують резерви на Запорізький напрямок. Він зазначив, що свіжі підрозділи ворога вже 1-2 тижні штурмують Работине. Того ж дня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив про складну ситуацію на передовій.
Він зазначив, що українські військові зможуть дати хорошу відповідь окупантам у разі їхнього наступу на півдні Запорізької області. Зі свого боку військовий експерт, ветеран АТО Євген Дикий вважає, що 90-тисячне окупаційне угруповання ворога, стягнуте до Запорізької області, не зможе прорвати нашу оборону, але може чинити на неї досить сильний тиск. Про це він сказав в ефірі «Ранок.LIVE», коментуючи інформацію спікера оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Дмитра Лиховія про кількість перекинутої на Запорізький напрямок живої сили росіян.
«90 тис. - це серйозна цифра. Це те, до чого слід ставитися уважно. Але це не та сила, якою вони можуть прорвати нашу оборону, піти на Запоріжжя або щось подібне. Але це та сила, з якою вони цілком можуть спробувати наступати і чинити досить сильний тиск на лінію оборони», - зазначив аналітик.
Він нагадав, що росіяни вже намагалися робити наступ 50 тис. бійців на Харківщині.
«І наступ був не результативним. Але проблему створили», - зазначив він.
Майор ЗСУ, заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін також висловився про ймовірний наступ ворога на Запоріжжя. Він зазначив, що на сьогодні ворог володіє значною кількістю ресурсів і серед особового складу, і серед техніки. Хоча окупанти продовжують нести величезні втрати.
- На жаль, те, скільки ми знищили ворога, ще недостатньо для того, щоб він відмовився від своїх планів. І навіть, розбиваючи певні підрозділи, окупанти їх або відводять, або поповнюють. З тією мобілізацією, яка є на сьогодні в них, їм вистачає особового складу, щоб спробувати наступальні дії на Запорізькому напрямку або ще десь на Півдні, - зазначив військовий.
Запорізький напрямок є більш пріоритетним для росіян, ніж Харківський. Там у них є «коридор». І в разі його звуження в них будуть проблеми з логістикою і зв'язком із тимчасово окупованим Кримом.
- Запорізький напрямок дається для них складніше. Там набагато важче просуватися. Але він стратегічно для них важливіший. Адже вони там обмежені в ширині. І допустити звуження не можуть, бо це означатиме переривання логістики і зв'язку з Кримом. А розширити його вони однозначно намагатимуться, - підкреслив Жорін.