![Жители оккупированного Мелитополя начали массово отказываться от рублей - Иван Федоров](/images/news/2022/10/301885.jpg?1666530326)
За 8 місяців окупації Мелітополя російським загарбникам так і не вдалося перевести регіон на рублі. Мешканці тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей почали масово відмовлятися від рублів.
Про це в ефірі національного телемарафону розповів мер Мелітополя Іван Федоров.
- Рашисти на окупованих територіях штучно завищували курс своєї нікому в світі не потрібної валюти. Але зараз вже всі розуміють, що деокупація Херсонщини, а за нею і Мелітопольщини, неминуча. Тож курс різко змінився. У Херсоні вже дають 5 рублів за гривню, а на заправках взагалі відмовлялися приймати російські гроші, - розповів він.
За словами Федорова, у тимчасово окупованому Мелітополі рубль так і не став ходовою валютою. На ринках і в магазинах продавці віддавали перевагу гривні.
- І навіть створений окупантами "рубльовий патруль" не допомагає поширенню валюти загарбників. А зараз і поготів люди поспішають позбавитися рублів, а гривні бережуть. Бо вірять, що деокупація близько, - наголосив мер Мелітополя.
Мер Мелітополя також нагадав, що після деокупації всі російські рублі миттєво перетворяться на "фантики", бо їх обіг в Україні суворо заборонений.