![Гауляйтер Е. Балицкий похвастался российским пропагандистам как воровал зерно в Мелитополе](/images/news/2022/11/302636.jpg?1667282799)
Є. Балицький дав показові зізнання щодо крадіжки українського зерна. Також мелітопольський гауляйтер збирається виганяти фермерів під обстріл і мріє про Єгипет.
У Росії давно заведено, що якщо ти вкрав, а тебе не посадили – це досягнення та привід для гордості. Ось і зрадник України, псевдо-губернатор Є. Балицький вирішив похвалитися перед російською аудиторією, як крав зерно в Запорізькій області. Про це, а також про подальші плани щодо обкрадання підконтрольної йому території він розповів в ефірі кремлівської пропаганди.
Раніше ми писали про результати розслідування британських журналістів, які оприлюднили докази крадіжки українського зерна росією та встановили у всіх деталях схему, за допомогою якої країна-окупант в обхід санкцій продає зерно за кордон. Одну з головних ролей у цій схемі грають мелітопольські колаборанти на чолі із гауляйтером Є. Балицьким. Вони відповідають за вилучення зерна у фермерів і зі сховищ, та подальший його перепродаж.
Нагадаємо, що особисто Є. Балицький конфіскував усі елеватори на окупованій території Запорізької області та запровадив пропускну систему для фермерів із вивезення зерна. У результаті фермери опинилися у пастці і не можуть самостійно за нормальними цінами продавати продукцію приватним трейдерам.
Наприкінці літа Балицький заявляв російській пропаганді, що "збере" на окупованій частині Запорізької області 1 мільйон тонн зерна. Тепер же він із самовдоволеною усмішкою повідомляє, що накрав аж 1 470 000 тонн.
Пропагандистам він зізнається, що крадене зерно вивозили всім, що могли: потягами, вантажними автомобілями, кораблями. Частину зерна вивозили до Криму за сприяння місцевих гауляйтерів, частину - до Росії, решту продавали за кордон через бердянський порт. Останній факт зрадник завзято заперечує, стверджуючи, що зерно йшло виключно до Криму та невизнаних республік ЛНР/ДНР. Якщо довіряти словами Балицького, виходить абсурдна ситуація, адже і в Криму, і в ЛДНР місцеві окупаційні адміністрації також доповідають про "рекордні врожаї". Якщо у них небувалі врожаї – навіщо їм зерно із Запорізької області та ще й у таких величезних кількостях? Та й самі вони також заявляють про "експорт" свого зерна до Криму та сусідні окуповані області. Окупанти намагаються переконати свою аудиторію, що вони просто один з одним "обмінювалися" зерном і возили його туди-сюди, виходить так.
На пряме запитання російської пропагандистки про те, чи використовується для вивезення українського зерна порт Бердянська, Балицький неохоче визнав, що так, однак став відбріхуватися, що морські поставки йдуть тільки в Росію. Як доказ своїх слів, колаборант почав скиглити, що немає можливості продавати зараз зерно на Близький Схід. Особливо мріє гауляйтер про Єгипет.
Також Балицький поділився планами на подальшу окупацію та експлуатацію українських земель. Так він повідомив, що із "сівозміни" цього року було "виведено" 80 000 гектарів полів, за його словами це 10% орних земель регіону. Ці землі знаходяться на лінії зіткнення у Запорізькій області. Псевдо-губернатор тепер дає обіцянку своїм кремлівським куратором задіяти й ці землі наступного року. Один нюанс: окупантам для цього "всього-лише" треба захопити всю територію Запорізької області. Балицький про це говорить прямо: треба завоювати ще більше земель, щоб "люди могли повернутися до мирного життя".
Якщо ж загарбникам це не вдасться, то для того, щоб виконати цю дану московським господарям обіцянку, Балицькому доведеться виганяти фермерів під обстріли на лінію зіткнення. Досвід окупації Мелітополя показує, що безпринципний і жадібний колаборант здатний і на таке.