![В Мелитополе активизировались сотрудники ФСБ - прослушивают телефоны](/images/news/2022/12/305654.jpg?1670241984)
Мешканці тимчасово окупованих територій України ризикують опинитися під наглядом російських спецслужб, проте цього можна уникнути.
Мешканці Мелітополя повідомляють, що в окупованій частині Херсонської та Запорізької областей активізувалися працівники ФСБ. Працюють телефонами, "слухають" у радіусі до кількох км. Таким чином, обчислюють тих, хто передає координати рашистів ЗСУ.
– Вже кілька днів, як працюють. Будьте обережні і передавайте інформацію тільки в тому випадку, якщо ви впевнені у своїй безпеці! На жаль, вже є затримані, – повідомляють мелітопольці.
На жаль, окупаційні війська дійсно отримали доступ до стільникового обладнання на тимчасово зайнятих територіях, а тому цілком ймовірним є їхнє втручання у роботу мобільного зв'язку. Про те, як визначити, чи прослуховують вас, розповіли експерти Центру протидії дезінформації.
Щоб убезпечити себе та близьких від таких дій, закликаємо за допомогою сервісних кодів перевірити наявність переадресації дзвінка на вашому номері. Наступні сервісні коди є універсальними та підходять для кожного телефону:
- *#21# виклик – перевірка інформації про включену переадресацію.
- *#43# дзвінок – статус послуги очікування дзвінка.
- *#62# виклик – перевірка переадресації на інший номер.
- *#33# виклик – відображає статус блокування вихідних сервісів: дзвінків, SMS та даних.
- ##002# виклик – видалення всіх переадресацій виклику.
Також у ЦПД зазначили, що для конфіденційних розмов краще використовувати месенджери із захищеним шифруванням. Зазначимо, що експерт із кібербезпеки Андрій Баранович радить видалити всі непотрібні програми з телефону, а залишити лише найнеобхідніші.
Наприклад, на його смартфоні встановлено Signal, Twitter, Facebook Messenger. Андрій радить відмовитися від використання біометричних датчиків, які забезпечують ідентифікацію, та користуватися лише паролем, обмеживши кількість спроб його введення. На всіх своїх облікових записах потрібно встановити двофакторну автентифікацію. Періодично зберігати потрібні дані та відправляти їх на "хмарний" сервіс.