![В село под Мелитополем оккупанты привезли с собой награбленные в Херсоне стиральные машинки и микроволновки](/images/news/2022/12/306957.jpg?1671486520)
У селі Чорноземне Якимівської громади Мелітопольського району військових рф вже, як бруду. Вони поселилися у кожний залишений місцевими жителями будинок.
У селі є двоповерхові котеджі і в кожному з них по 10-12 військовослужбовців Росії. Здебільшого саме слов'янської зовнішності, кажуть місцеві жителі. Місяць тому вони уподобали місцеву школу. Але після того, як в інших населених пунктах стали злітати в повітря одна за одною казарми армії Росії, розміщені в ДК і школах, рашисти злякалися і зайняли приватні будинки. За словами місцевих мешканців, мобілізованих у їхньому селі немає. Здебільшого це вояки, які драпали з Херсону.
- Привезли із собою все награбоване. Я раніше і не вірив, думав, ну, перебільшують, коли розповідають про масові крадіжки в лавах росармії. А виявилося й справді. Російські солдати притягли із собою: холодильники, пральні машинки, електрочайники, скрині з магазинів і навіть душові кабіни. Все це вони встановлюють у наших будинках. Мабуть, зібралися тут зимувати, – розповідає пенсіонер із місцевих мешканців.
Ще одне спостереження від селян – вояки "другої армії світу" бояться місцевих. Намагаються взагалі ні з ким не спілкуватися:
- Ми їх бачимо тільки як вони вранці йдуть на навчання і починаються постріли, вибухи. Вже навіть усі звикли до них. Ще заходять до магазину за продуктами і одразу біжать додому та сидять там. Ми так зрозуміли, вони й самі бояться, – міркує пенсіонер.
Найстрашніше, кажуть мешканці Чорноземного, окупанти вирубали усі посадки навколо села. Всі будинки з пічним опаленням і їм нема чим грітися.
Раніше ми повідомляли, що мелітопольський гауляйтер Є. Балицький підписав Указ, згідно з яким заїхати тепер на окуповану територію через блок-пост у Василівці практично неможливо. Для цього потрібно оформити спецперепустку. Але рішення видавати її людині чи ні ухвалює спеціальна таємна комісія. Ці заходи Балицький вирішив запровадити, бо боїться українських партизанів та диверсійних груп.