![В Мелитополе собирались "потешные казачки" – хотели Хортицу себе присвоить (фото)](/images/news/2022/12/306993.jpg?1671531493)
19 грудня на базі фейкового "МГУ імені Макаренка" (цей виш продовжує вляпуватися у всі "брудні" історії, для його керівництва це після деокупації вилізе боком) пройшло перше – і, швидше за все, останнє – засідання круглого столу «Запорожский край – казачій край».
На збіговисько «ряжених», з'їхалися, як стверджують пропагандистські ЗМІ, «краєзнавці, історики, отамани та представники влади Запорізької та Херсонської областей, днр/лнр, Криму та Воронежа». Анонсувалися на цьому шапіто і московські попи, які дуже полюбляють благословляти всі звірства і неподобства, що їх творять «мишебратья».
Потішні «казачкі» вирішили звернутися з дуже корисною ініціативою до «отамана всеросійської козачої спільноти» Миколі Долуді. Ряжені хочуть створити на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей регіональну організацію козацької спільноти «по-русскі».
Поштовхом для об'єднання козацтва вказаних областей, як пишуть пропагандисти, став проект «Казачья Хортіца» – один із переможців «четвертого спеціального конкурсу президентського фонду культурних ініціатив», який проводиться на росії.
Але нам чомусь здається, що справжній «поштовх» - це грант у розмірі 11,2 млн рублів, виділений з бюджету. Як кажуть, є, що пиляти, можна й любов до росії вичавлювати із себе за такі гроші.
Особливо смішить у цій історії назва проекту. «Казачья Хортіца» кажете? Так для того, щоб так називати свої смішні ініціативи, непогано б для початку захопити Запоріжжя – місто, де легендарний козацький острів і знаходиться.
Та ось тільки із «захопити» у ряджених козачків проблеми. Натомість тікати з поля бою вони можуть – як, наприклад, вчинили «папахоносці» Краснодарського краю. Вони, у кількості сотні людей, очолювані, ні багато ні мало, підполковником, самовільно залишили свої позиції на фронті і, цитуємо «відмовилися йти в наступ, саботували накази та розпивали спиртне, чим подавали негативний приклад іншим військовослужбовцям».
Хоча не лише втечами із поля бою потішні любителі папах і шашок. Наприклад, козаки-колаборанти в селі Терпіння Мелітопольського району під час збирання черешні «наїхали» на місцевих селян, зажадавши від них сплати «данини». І настільки їх дістали, що самі селяни здали і козачків, і того, хто їх «кришував» - тобто, гауляйтера Терпіння Юрія Волжаніна – фсб.
Ще одна вражаюча риса «казачков із-за порєбріка» – бажання гребти під своє крило відвертих покидьків. Наприклад, записного зрадника Сергія Юрченка (на фото).
Він – кримчанин, зрадник України, учасник так званої "Кримської весни". Після окупації півострова даний ряжений суб'єкт став одним із ватажків козацтва у так званій лнр, а також радником "президента" даної квазідержави. А ще - «влився» до партії "Єдина Росія" і очолив місцеву партійну організацію в Бахчисараї.
І насамкінець – одна фраза, щоб у окупантів очі відкрилися. Хортиця – це місце слави українського – і єдино можливого – козацтва! А всі подібного штибу організації, створювані рашистами – у кращому випадку, гурток реконструкторів-початківців.