![В колесном кресле и с "кравчучкой" – как маломобильные женщины выехали из оккупации через Мелитополь](/images/news/2024/07/356241.jpg?1722089552)
Виїзд з Мелітопольщини та інших окупованих територій зараз – справа довга, нервова, а часом і небезпечна. Але є певні категорії людей, яким шлях на свободу дається складніше інших українців.
Історією непростого виїзду своїх рідних поділилась жителька тимчасово підконтрольного Півдня. Виїхати з окупованої Херсонщини було потрібно 81-річній маломобільній мамі та лежачій сестрі жінки. У них були як російські документи, так і українські паспорти. Перевізника обирали за відгуками в мережі – це не було легко, бо більшість з них або не перевозять такі категорії пасажирів, або не заїжджають в цю місцевість.
Складнощі почалися з того, що за жінками приїхав не той транспорт, яким вони мали їхати. Але вже з Мелітополя їх віз спеціальний автомобіль, обладнаний лежачим місцем та розкладним кріслом. Авторка допису відзначає, що водій – людина з великої літери. Чоловік всіляко допомагав пасажиркам у дорозі.
- На КПП "Новоазовськ" перевіряли лише паспорти рф. Пропустили без проблем, бо водій сказав, що ми їдимо до Ростова на операцію. Допомогло ще і те, що одна з нас мала з собою виписки з лікарні, бо незадовго до цього проходила обстеження.
А от вже в Колотилівці ретельно перевіряли кожну річ та документ. Жінки з собою везли 5 тисяч доларів, тому перевіряючих дуже хвилювало, звідки у них така сума. На що українки сказали, що продали свої будинки. Також пенсіонерка взяла з собою трави, якими лікується, тому загарбники активно їх винюхували.
Там же, в Колотилівці, водій допоміг придбати крісла колісні для лежачої жінки та ще одного пасажира. А пенсіонерці придбав "кравчучку", щоб вона не несла сумку в руках, панамки та цілий пак води. Воду рідні авторки посту не взяли, про що невдовзі пошкодували.
В "сірій зоні" люди з Колотилівки трохи провезли на кріслах колісних її маму з сестрою та ще двох маломобільних людей, після чого почали гукати волонтерів з "Червоного креста", які сиділи неподалік, але чомусь вони не поспішали. Після цього одна жінка пішла вперед і дуже переконливо попросила вийти і допомогти маломобільним людям.
З 17:00 до 22:00 пасажирок тримали в машині, на звʼязок вони не виходили. І лише коли їх родичка зателефонувала волонтеру і почала зʼясовувати, скільки ще будуть тримати літніх хворих людей, почалася фільтрація, яка тривала до першої години ночі. На жаль, до цього часу ніхто не запропонував людям поїсти чи попити. Вже о першій ночі вони самі попросили їсти і тільки тоді їх погодували.
Нагадаємо, що дедалі частіше не пускають у "нові регіони" саме поціновувачів "руського міра". Так, дочка "не останніх людей" у Мелітополі отримала заборону на в'їзд до кінця "СВО".