Потрапити в тимчасово підконтрольний росії Мелітополь та на інші окуповані території - завдання із зірочкою. Причому дедалі частіше не пускають у "нові регіони" саме поціновувачів "руського міра".
Тим, що на контрольно-пропускних росіяни регулярно розвертають "неугодних", уже нікого не здивуєш. Причиною тому можуть бути підозрілі контакти в телефоні, старі листування або "лайки". Чим менше проукраїнськи налаштованих громадян залишиться в окупації, тим загарбникам краще.
Але періодично до числа "відмовників" потрапляють і лояльні до путінського окупаційного режиму. Одна з них поділилася розповіддю про те, як вона намагалася потрапити на підконтрольну рф територію. Летіла жінка з чоловіком і двома дітьми (4 роки і 6 місяців) у середині липня.
Сім'я родом із Запоріжжя, але батьки авторки допису виїхали в окупований Мелітополь минулого літа - встигли ще до того, як росіяни зробили обов'язкову фільтрацію в московському аеропорту "Шереметьєво" для всіх охочих потрапити в "нові регіони". За словами жінки, її батьки "давно отримали громадянство, успішно працюють, не останні люди".
Про цей момент дізналися українські спецслужби і він їх зацікавив. У травні доньці цих самих "не останніх людей" зателефонував співробітник Служби безпеки України і запропонував зустрітися, щоб, передаємо дослівно: "уточнити деякі питання по "тій стороні", після яких можна рухатися далі". Жінка напружилася від такої пропозиції, але відмовитися не могла.
Через тиждень представники СБУ приїхали до неї додому: поки один ставив запитання, другий - перевіряв її телефон. Питання насамперед стосувалися батьків і Мелітополя загалом.
Після того, як співробітники спецслужб поїхали, жінка вирішила, що їй поставили прослуховування, якщо бути точніше, то вона знайшла застосунок, який під час спроби видалення просив пін-код, який не співпадає з пін-карткою.
У результаті в "Шереметьєво" перевіряльники вирішили, що вона подвійний агент, бо вона не змінила телефон, боячись, що з новим її одразу ж розгорнуть. Росіяни кілька разів запропонували жінці «розповісти все повністю», але додати їй було нічого. Їй прямим текстом сказали, що якщо вона не піде на співпрацю, то вердикт щодо її сім'ї буде негативним. І в підсумку ввечері їх відправили назад із забороною на в'їзд до кінця "СВО".
Тож від Росії страждають навіть ті, хто її пристрасно любить. Така вона нерозділене кохання.