Ще два з половиною роки тому жителі Мелітополя та інших нині окупованих територій навіть подумати не могли, що не зможуть потрапити до себе ж додому. А якщо й зможуть, то це займе не звичні кілька годин, а добу.
І що довше росіяни господарюють на наших землях, то менше українців успішно проходять фільтрацію і потрапляють на окуповану територію. За час повномасштабної війни в людей накопичилося там чимало справ - хтось хоче переоформити своє нерухоме майно за законами країни-агресора, щоб нова "влада" його не визнала "безхазяйним" і не "націоналізувала", або ж спробувати його продати. Інші ж просто хочуть провідати рідних в окупації, яких вони не бачили багато місяців.
Нещодавно ще один мелітополець поділився своєю історією проходження фільтрації. Подружжя давно живе в Європі, але кілька місяців тому їм знадобилося потрапити в окуповане місто. До цього, у березні, чоловік уже намагався в'їхати на підконтрольну ворогові територію, але тоді його розвернули.
Автор посту пише, що перевіряльники були дуже прискіпливі, показували відео з війни і питали, чи впізнає він своїх. Після чого знайшли старі "лайки" в соцмережі, якою мелітополець уже рік не користується, а в месенджері - діалог із другом, який служить у лавах ЗСУ.
Перед тим, як їхати вдруге, дружина "відмовника" проконсультувалася з приводу того, як готуватися до фільтрації, що говорити. Добиралися одразу перевізником до Польщі, звідти до Білорусі літаком і далі "Шереметьєво".
У Білорусі проблем не було, тільки запитали, чи надовго їде подружжя, а в іншому все пройшло досить легко. Пара знала, як відповідати на всі запитання перевіряльників - їхали вже із заготовленими відповідями.
В аеропорту "Шереметьєво" для чоловіка, який намагався потрапити на окуповану територію вдруге, всі процедури були знайомі. Але посидіти довелося довше, ніж попереднього разу - було багато людей із дітьми та пенсіонерів.
Мелітополець зазначає, що перевіряльники були не такими суворими, але от телефон перевіряли дуже ретельно. Запитували про деякі контакти, дивилися листування з рідними. Але оскільки гаджети подружжя за день до поїздки до Варшави почистила обізнана людина, там не було до чого причепитися.
І сімейну пару нарешті пропустили, хоч вони вже почали сумніватися, бо дуже довго після співбесіди чекали на документи. Але, на щастя, цього разу все обійшлося.
Раніше ми повідомляли про те, що тепер жителям окупованого Мелітополя буде ще складніше їздити в Європу і повертатися додому.