![Оккупанты зазывают российских вояк в Мелитополь заняться бизнесом (фото)](/images/news/2024/07/355517.jpg?1721309014)
Окупований Мелітополь останнім часом перетворився на Мекку для мігрантів із Середньої Азії та Дагестану. А тепер окупаційна влада намагається замінити місцевих жителів вояками армії рф.
Демобілізованих активно зазивають у Мелітополь і обіцяють «золоті гори» на віджатих заводах, магазинах, кафе та іншому бізнесі.
Казки про розквіт бізнесу
Такий собі Вадим Аверін, директор центру підтримки підприємництва Запорізької області «Мій бізнес» з'їздив до Росії, щоб відзвітувати про виконану на цьому терені роботу:
«Зараз малий і середній бізнес у нашому регіоні процвітає, незважаючи на складні умови. Особливою перевагою є й те, що підприємці намагаються адаптувати свій бізнес таким чином, щоб він був соціально корисним. Уже 9 суб'єктів МСП визнано першими соціально значущими підприємствами нових територій».
Про які підприємства йдеться мелітопольці не зрозуміли:
- То як саме вони приносять цю саму користь?
- Ну так і що це за підприємства?
- Просто платять податки - це значить соціально значущі? Я тоді теж у своєму роді соціально значуща.
- Так а що саме роблять, якщо їм там просто дали якийсь статус і все це не полегшило нікому життя.
Аверін і АНО
Тут слід зупинитися на Аверіні та конторі, яку йому доручили очолити.
Вадим Маркович Аверін - черговий пройдисвіт із Санкт-Петербурга.
Тfм він займався тим самим, що декларує його нинішня фірма: діяльність допоміжна інша у сфері фінансових послуг, крім страхування та пенсійного забезпечення. Був гендиректором ТОВ «Бразерс фінанс». І співзасновником ТОВ «Масспорт» у тому ж місті.
А з початку так званої СВО Аверін з'явився в Мелітополі, як директор автономної некомерційної організації «Центр підтримки підприємництва Запорізької області “Мій бізнес”. Заснована ця контора в листопаді 2023 року. Знаходиться за адресою на Богдана Хмельницького, 26 (поруч із ТЦ Пасаж) у віджатому комерційному приміщенні.
Якою б не була автономною і некомерційною ця АНО, але грошові потоки через неї проходять колосальні. Ось, що про бюджетний трафік через прокладку у вигляді «Мой бизнес» пишуть у російських ЗМІ:
«Уряд рф виділив понад 3,7 млрд рублів на підтримку малого і середнього бізнесу в нових регіонах. Кошти підуть на розвиток центрів «Мій бізнес», де самозайняті та представники ІП можуть за принципом «одного вікна» отримувати всі необхідні послуги для старту і ведення діяльності. Також будуть профінансовані організації, які дають можливість отримувати пільгові позики та залучати кредитні ресурси. Тож наші люди можуть бути спокійні - фінансів вистачить усім!»
Тобто, по-перше, через «мій бізнес» на ТОТ масово розплодяться мікропозики. А, по-друге, такі як Аверін пиляють дуже непогані бюджетні гроші, зображуючи підтримку бізнесу. Тепер стає зрозумілим чому Аверін проміняв Санкт-Петербург на глухомань - прифронтовий Мелітополь.
Вбивці-підприємці
І ще одна реальність окупації. «Пиляти» гроші Аверін буде на “учасниках сво” (або разом із ними), яких активно заманює зайнятися бізнесом у Мелітополі. Таке завдання поставив особисто Путін. Адже списаних вояків потрібно соціалізувати. І бажано на окупованих територіях:
«У найближчій перспективі нам належить зосередитися на реінтеграції учасників сво в суспільство, і одним із найкращих її напрямів є створення учасниками сво суб'єктів МСП».
Тепер набрід убивць, зеків, людей із травмованою психікою займуть у Мелітополі нішу підприємців. Замість українців, які виїхали з окупації і в яких відняли бізнес.
- Уже спробували їх в освіту інтегрувати і че-то незрозуміло, вийшло чи ні, - дивуються мелітопольці.
Однієї сфери освіти виявилося недостатньо для «реінтеграції в суспільство». Нагадаємо, держдума рф ухвалила закон, який спрямований на підтримку відпрацьованого матеріалу - учасників «сво». І вони, наприклад, можуть працевлаштовуватися вчителями і вести в школах предмет «Основи безпеки життя і військової підготовки». Не залишили окупанти в спокої і багатостраждальний Мелітополь, наповнюючи дефіцитні вакансії вчителів «свошниками». Під цю категорію вчителів у школах відкриваються кадетські класи, організовуються ігри на кшталт «Зірниця».