![На что хватает хваленой российской пенсии в оккупированном Мелитополе (фото)](/images/news/2024/07/355607.jpg?1721405857)
Замість обіцяної гідної пенсії, обіцяної окупантами, жителі Мелітополя отримали черги, високі ціни і знецінений стаж.
Одним з головних аргументів окупантів, щоб утримати населення, була «висока пенсія». Обіцяли, мовляв, буде не так, як в Україні, а понад 10 тисяч рублів. Правда, не уточнювали курс валют при цьому і ціни на послуги та товар. Проте деякі жителі захоплених територій раділи.
На початковому етапі окупації рашисти кинули в зуби населенню подачку у 10 тисяч дерев’яних. Це була так звана соціальна допомога. Пощастило тим, хто отримував ще й українську пенсію. А ще більше тим, хто і досі її отримує. Бо таких з кожним місяцем все менше. Адже свої дані потрібно оновлювати в банку бодай хоч віртуально. А зробити це з тим зв’язком та інтернетом, що в окупації можуть одиниці.
Але далі був хаос. У когось соціальна пенсія просто губилася на пошті, почалися перерахунки, що призвело до неймовірних черг і навіть бійок під стінами управління пенсійного фонду.
Дуже багатьом, хто отримав паспорт рф і звернувся за нарахуванням російської пенсії в другій половині 2023 року, нарахували 10 000 рублів на місяць. А це сума, нижча за прожитковий мінімум на болотах. Розраховано на те, що люди похилого віку не стануть сперечатися і доводити, що гідні вищої пенсійної виплати. Окупанти спеціально маринували літніх людей у чергах, щоб ті менше бігали зі скаргами і проханнями про перерахунки виплат. Після перерахунку в декого виплата навіть зменшилась.
За словами мелітопольців, усі пенсії, вищі за 17 500 рублів, стали перевіряти ще раз і урізати вдвічі. Значне зниження пенсій у Мелітополі склало від 5 до 9 тисяч рублів. Потім окупанти взагалі оголосили пенсіонерам Мелітополя, що з лютого 2024 року соціальну допомогу в розмірі 10 000 рублів виплачувати більше не будуть. Пізніше почали погрожувати штрафами тим, хто отримує українську пенсію.
Згодом окупанти почали забувати про стаж роботи до окупації. Як пише Запорізький центр розслідувань, люди скаржаться на те, що за 40 років стажу їм було нараховано пенсію у розмірі 12 500 рублів. Цих грошей не вистачає на продукти за завищеними цінами, про які ми нещодавно писали, а також на все дорожчу “комуналку”. Також у коментарях люди стверджують, що пенсії просто зрівняли для всіх, не зважаючи на страховий стаж, посади та місце роботи.
Так, ціни у Мелітополі космічні, як кажуть самі жителі окупованого міста, про масло і згадувати не варто.
А ще додати комуналку з її підвищеними з першого липня тарифами на все – газ, вода, вивезення сміття, електроенергія тощо. Деякі пенсіонери вимушені вже виходити на барахолки і продавати все, що можна продати, аби хоч якось вижити.
Від ситуації, що самі створили, очманіли навіть окупанти на чолі з так званим губернатором Запорізької області Євгеном Балицьким. Тому останнім часом вони активно пропагандистськими каналами розповсюджують інформацію, що пенсії будуть перераховуватись ще раз. Це стосується пенсіонерів, кому вже за 80 років, і тим, хто вийшов на пенсію нещодавно.
І в цьому перерахунку будуть враховувати стаж з 91-го року до окупації. Навіть «сенатор» Дмитро Ворона «потурбувався» про мелітопольців.
Правда, забув розповісти, як попередні два роки вони цей стаж ігнорували. І таким чином економили мільярди на українцях, яких називають «братами». Та поки окупанти вкотре намагаються загасити кризу обіцянками, самі мелітопольці ситуацію чітко розуміють:
- Якщо подати на перерахунок, є ймовірність що зріжуть вашу пенсію.
Все просто. Окупанти роблять вигляд бурхливої діяльності і турботи про народ, щоб потім на ньому ж і зекономити.