Після окупації Мелітополя ворогом учбові заклади вищої, професійної, середньої освіти виїхали і перереєструвались на території підконтрольній Україні. Більшість у Запоріжжі.
Весь цей час вони працювали. Але нові вимоги держави до мінімальної кількості студентів та інші призвели до того, що деякі призупинили діяльність, або злились з іншими.
Офіційно вже відомо про долю Мелітопольського медичного училища. Його приєднують до Запорізького медучилищем.
Чутки на брифінгу підтвердив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.
- Нічого не закривається. Ми об’єднуємо деякі заклади освіти. Наприклад, медичне училище Мелітополя приєднується до Запорізького медучилищу. Сьогодні педагоги будуть працювати і робити свою справу у складі запорізького закладу. Я відвідував медучилище у Запоріжжі. Ми обговорюємо питання виділення коштів на укриття, щоб забезпечити освітній процес там офлайн. Наша мета – жодна людяна з тимчасово окупованої території не має втратити роботу. Ми маємо зберегти людей, - наголосив Іван Федоров.
Голова ЗОВА додав, як тільки Мелітополь докупують, роботу Мелітопольського учбового закладу відразу відновлять уже, як окремої структури.
Влада ставить два завдання. По-перше, зберегти кадровий потенціал. Тому що всі фахівці медучилища після деокупації Мелітополя поїдуть відновлювати місто. По-друге, потрібно зберегти повністю всіх дітей, які навчаються онлайн і офлайн.
Але не медучилищем єдиним. Ширяться також чутки про закриття Вищого училища культури, та промислового коледжу. Нам вдалося зв’язатися з керівником промислово-економічного коледжу. Іна Д’ячкова від коментарів утрималась і просила дочекатись оголошення офіційної інформації.
Тому чекаємо на коментар влади.
Що до державного Мелітопольського професійно-аграрного ліцею, то він вже призупинив свою діяльність 30 червня.
- Вчителям запропонували написати заяву або за власним бажанням, або за угодою сторін, - підтвердила нам Ганна Бут.
Освітянка є амбасадоркою Global Teacher Prize Ukraine, переможницею в номінації «Найкращий вчитель громадянської освіти 2021 року», а також лауреаткою премії «Національна легенда України».
Наразі вчителька біології, громадянської освіти, німецької мови та художньої культури тимчасово проживає на Рівненщині. Сьогодні педагог працює у ВСП “Мелітопольський фаховий коледж ТДАТУ». Цей учбовий заклад не припиняє свою роботу.
Нагадаємо, скандальну реформу шкільної освіти, яку в Україні можновладці мали запровадити з 1 вересня, поставлена на паузу. Від дистанційного навчання українські школи Мелітополя відмовлятись не будуть.
На цьому наголосила під час брифінгу у Запоріжжі Віцепрем'єрка - міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.