![Лавочка закрывается: жителям оккупированного Мелитополя будет еще сложнее ездить в Европу и возвращаться домой (фото)](/images/news/2024/07/355609.jpg?1721407308)
Жителі тимчасово підконтрольного Росії Мелітополя на третій рік вторгнення продовжують їздити закордон, шукаючи для цього обхідні шляхи.
Такий розклад, природно, не влаштовує російські спецслужби. З окупованого регіону і так виїхала більша половина населення, так ще існує чимала ймовірність того, що мелітопольці, вдосталь наковтавшись "руського міра", одного разу просто не повернуться з країн Європи, що загниває, за словами самих же росіян, і яка, за словами самих же росіян, загниває.
Також може статися таке, що у місцевих зрадників, які обійняли різні посади в окупаційних органах влади, все ж таки спрацює інстинкт самозбереження і вони вирішать рятувати свої шкури втечею. Зазначимо, що пособники загарбників, серед яких і високопосадовці рашистських чиновників, регулярно мотаються до Європи: хтось до сім'ї, а хтось на шопінг і просто відпочити на закордонних курортах.
Основний шлях повернення на тимчасово окуповану територію Запорізької області вже не перший місяць - через московський аеропорт "Шереметьєво". Там російські спецслужби організували фільтраційний пункт. Пройти перевірку і повернутися додому вдається лише справжнім щасливчикам - їх одиниці. Боячись провести в аеропорту кілька діб, після чого ще й отримати заборону на в'їзд до Росії та підконтрольних їй територій на десятиліття, українці наважуються добиратися іншим шляхом.
Так, багато хто в'їжджає на територію рф і, відповідно, "нових регіонів" через Білорусь. Але існує чимала ймовірність, що і цей шлях незабаром стане неможливим. Річ у тім, що Польща розглядає можливість закриття всіх прикордонних переходів, зокрема й польсько-російського кордону.
Ну, а поки що люди з флеш-роялем паспортів, тобто ті, що мають і українські, і російські документи, їздять туди-назад за різними паспортами. Зазначимо, що навіть головного зрадника Мелітополя Є.Балицького, який став за окупантів так званим губернатором Запорізької області, досі не позбавлено українського громадянства.
Але, мабуть, російські спецслужби втомили такі човниковики і вони вирішили прикрити цю лавочку. У чатах користувачі мережі активно діляться досвідом поїздок через Калінінград із паспортом рф. І там в одних український паспорт забирають, а іншим тільки погрожують його забрати.
Так, одна жінка розповіла, що нещодавно виїжджала до Польщі через Калінінград і тоді на митниці сказали, що якщо вона повертатиметься через них же, то в неї заберуть український паспорт на експертизу. Що це за експертиза - не уточнюється, але нескладно припустити, що за замовчуванням переважна більшість українців отримає сумний вердикт.