![Фейк про военных на Мелитопольском направлении: российских пропагандистов подкачали трусы и автомат (фото, видео)](/images/news/2024/07/355583.jpg?1721388462)
На російському федеральному каналі показали черговий фейк, спрямований на дискредитацію українських захисників, які воюють на Мелітопольському напрямку. Журналісти викрили брехню.
- Поруч з одним із ЗСУшників приземляється дрон, бойовик корчиться від болю, навіть не розбираючись особливо, в чому справа, його напарник цинічно стріляє йому в голову, - заявила в ефірі пропагандистка Анастасія Іванова, яка працює ведучою каналу.
Щоб нездатні до критичного мислення росіяни, які звикли вірити всьому, що їм показують у новинах, не посміли засумніватися в достовірності інформації, те, що сталося на відео, в ефірі прокоментував "ветеран СВО". Окупант Віталій Павловський сказав, мовляв, так, "відео дійсно показує тваринну сутність, фашистську ідеологію".
Але тільки от уперше це відео було опубліковано в мережі ще 22 червня. Його на розміщував на своєму Телеграм-каналі відомий український журналіст Андрій Цаплієнко. Також примітно те, що це ж відео того ж дня з'явилося і в пабліку окупантів, де вони самі в усьому зізналися.
"Російський військовослужбовець на прохання свого товариша по службі добиває його пострілом у голову після того, як той був поранений FPV-дроном".
Аби остаточно довести, що російські пропагандисти вкотре поширюють нахабну брехню про Сили оборони України, журналісти "Настоящее время" і розслідувального проєкту "Система" поговорили з учасниками подій і отримали відео бою, яке раніше ніде не публікувалося.
Журналістам вдалося знайти оператора дрона, який і зняв кадри, показані на російському телебаченні. Ним виявився військовослужбовець 118-ї окремої механізованої бригади ЗСУ з позивним "Шустрый".
- Дуже смішно було, як вони виставляють це, ніби це українські військові, - каже захисник.
А його товариш по службі "Тихоня" якраз керував дроном, який влучив у російського військового. Це відео також опинилося в розпорядженні журналістів.
Таким чином обидва отримані записи дають змогу стверджувати, що атаку дронами проводила 118-та бригада ЗСУ, і відбувалося це на околицях села Роботине на Мелітопольському напрямку. Бої в околицях цього стратегічно важливого для обох сторін населеного пункту тривають досі.
Крім зазначених на кадрах координат зйомки, про геолокацію подій свідчить також розбита українська БМП, яка перебуває в цьому місці ще з 2023 року. Багато російських телеграм-каналів публікували кадри удару по цій техніці. Також розслідувальний проєкт "Система" співвідніс ландшафт місцевості і дійшов висновку, що це та сама дорога, яка веде до Роботиного.
Зазначимо, що в ефірі пропагандистського каналу "Россия 24" через низьку якість відео з дрона неможливо було визначити, російські чи українські військові зафіксовані на ньому - на формі не було шевронів чи інших характерних знаків.
Однак завдяки отриманому від операторів ЗСУ запису з дрона вдалося розібрати напис "BOKAI" на спідній білизні вбитого пострілом у голову військового. Виявилося, що білизну цього бренду виробляють у Китаї, і її можна купити практично на всіх великих маркетплейсах у Росії. А ось на українських сервісах знайти і замовити її практично неможливо.
Крім цього, на наданому захисниками відео високої якості можна розглянути й автомат того, хто стріляв. Це одна з новітніх моделей російських "Калашникових" - АК-12, яку запустили у виробництво у 2018 році, її допрацьовували вже під час повномасштабного вторгнення.
Також можна знайти відео, які підтверджують, що новітні АК-12 використовували окупанти під час штурму Роботиного. На озброєнні ЗСУ цієї зброї немає.
Маємо безліч явних доказів проти слів ведучої російського федерального каналу з відео поганої якості, завантаженого з мережі. І в результаті отримуємо черговий провал кремлівської пропаганди.