![Штурмы на Мелитопольском направлении продолжаются: пойдут ли оккупанты в наступление на Запорожье?](/images/news/2024/07/355532.jpg?1721324681)
Українські військові просунулися на північ від села Дорожнянка, що на Мелітопольському напрямку Запорізької області, повідомили днями в американському Інституті вивчення війни.
За даними аналітиків, українські сили просунулися у західній частині Запорізької області на тлі продовження російських наземних атак у цьому районі. Бої тривали поблизу Роботиного, Малої Токмачки та Вербового. Також в Інституті вивчення війни зазначили, що на ділянці кордону Донецької та Запорізької області російська армія активізувала наступальні дії.
Співзасновник та аналітик проєкту DeepState Роман Погорілий розповів «Новинам Приазов'я», що ситуація на Мелітопольському напрямку и зокрема навколо Роботиного залишається складною. Російські військові все одно намагаються просуватися на цій ділянці фронту.
Незважаючи на постійні намагання закріпитися на цих позиціях, ворог стикається зі значними труднощами. Населений пункт зазнав суттєвих руйнувань внаслідок бойових дій, що ускладнює можливості для маневрування та укриття російських сил.
Українські захисники продовжують стримувати натиск противника, ефективно відбиваючи атаки та зберігаючи контроль над стратегічно важливими позиціями в цьому районі.
- Наші бійці одразу наносять вогневе ураження по противнику там – працює артилерія, скидають дрони. Вони (армія РФ – ред.) обходять Роботинський виступ, намагаються якось просунутися не тільки зі сторони Роботиного, а й зі сторони Вербового, Новопокровки. Цей тиск продовжується, весь цей потенціал, який вони там зібрали, вони стирають, стирають, стирають, тому ситуація тут досить складна залишається, – зауважив він.
Російська армія має ще достатньо сил для атак на Запорізькому напрямку, каже аналітик. Про значне просування українських військ поки що не йдеться.
- Нам би стримати весь цей натиск, який здійснюють військові РФ. Якщо говорити про район Роботиного, зараз можна побачити, як вони лізуть і лізуть, як зомбі, як таргани. Тобто тут навіть якось перспективи бачити складно. Нам треба стерти весь потенціал, який вони зараз кидають на нас. Проводити штурми та контрнаступи зараз неможливо. Єдине, що може зараз бути – це якісь позиційні, локальні просування, і вони є, коли Сили оборони бачать якусь можливість, сприятливу обстановку для покращення тактичного положення, – зазначив оглядач.
Українській армії потрібно більше сил і засобів для успіхів у цьому регіоні, а також знищити потенціал російських військових, додав Погорілий.
- Необхідні снаряди артилерійські, які зачистять територію, необхідні дрони, які проведуть розвідку, необхідні боєприпаси, які там будуть використовуватися на тій самій техніці. Необхідна техніка, яка буде вогневою підтримкою піхоти», – наголосив оглядач.
Як можуть розвиватися події на запорізькому напрямку надалі розповів майор запасу Національної гвардії України Олексій Гетьман. За його словами, зараз дії українських військових зосереджені, перш за все, на обороні. Говорити про можливості для наступу поки що зарано.
- Напрямок на Токмак, на Роботине, інші місця – це те, де ми робимо, робили наші наступальні дії, але без підтримки з повітря, без необхідної кількості техніки, яка у нас мала б бути. Цей наступ не можна вважати вдалим. Було просування, але ми вперлися в «лінію Суровікіна» так звану – це глибоко ешелоновані фортифікації, – нагадав він.
Тому, зазначив експерт, казати про якісь суттєві перспективи передчасно, оскільки армія РФ навряд чи погіршила свої фортифікації, а швидше за все, тільки покращила, вважає Гетьман.
- Неможливо без ударів з повітря, без ударів потужними бомбами, потужними ракетами, просто піхотою взяти залізобетонні укріплення, де бліндажі навіть не у два поверхи, а в три поверхи під землю. Тобто там дуже серйозні фортифікації. Ми всі хочемо бути оптимістами, але давайте все ж таки будемо ближче до реалізму. Подолати ці фортифікації без потужних ударів з повітря, без великої кількості артилерії нам буде ну не то що вкрай важко, просто неможливо. Тим більше вороги в обороні будуть переважати нас чисельно, – пояснив експерт.