![Пока оккупанты делят мусорный бизнес в Мелитополе, жители города задыхаются от вони (фото)](/images/news/2024/07/355534.jpg?1721325474)
Зміна начальників і переділ фінансових потоків на вивезенні сміття в Мелітополі призвели до того, що якість послуги тільки погіршилася.
Після об'єднання трьох комунальних підприємств: Мелітополькомунтрас, Умвельт-Мелітополь і Чистота в одну окупаційну структуру ГУП Чистота, функцій у монополіста додалося. А відгуки городян про роботу нової структури тільки погіршилися. Причому, критикували Чистоту навіть самі окупанти, виставляючи в мережу фото і відео, як територія нижньої частини міста перетворилася в прямому сенсі цього слова на смітник.
Комунальне підприємство «Чистота», яке проковтнуло 2 інших підприємства, явно не вивозило у всіх сенсах сміття. Ситуація погіршилася після чергової реформи так званого губернатора Запорізької області Є. Балицького. Гауляйтер змінив адмінмежі області, приєднавши до Мелітополя Мирне, Костянтинівку, Кирилівку, Якимівку (загалом пару десятків населених пунктів). «Чистоту» зобов'язали вивозити сміття і з приєднаних селищ та сіл. І регіон став перетворюватися на звалище.
Після провалу реформатор Балицький вирішив рятувати ситуацію, створивши ще один ДУП «Екологія Ресурс».
Нова структура витіснила комунальні підприємства цього разу вже в окупованому Бердянську. Одного Мелітополя Балицькому мало. Новому підприємству «Екологія Ресурс» гауляйтер віддав найжирніший шматок сміттєвої теми - власне, вивезення сміття. Адже тут і бюджет попиляти можна, і на тарифах заробити.
Цікаво, що новий ДУП захоплює тепер сферу обслуговування і в інших містах - сусідніх із Мелітополем. Свою роботу він розпочав в Якимівці.
- Зараз ми просто робимо напрацювання схеми вивезення, обсяги актуальні перевіряємо, - відзвітував пропагандистам начальник дільниці по Мелітопольському району ДУП «Екологія Ресурс» Сергій Мажара.
Тобто поки що тільки напрацювання і перевірка. До реальної роботи ніхто так і не приступив.
Керувати переділом сміттєвої сфери Балицький поставив путініста - члена партії «Єдина росія», колишнього директора «ГУП “Чистота” Антона Трухіна. Про заступника Трухіна по «Чистоті» теж не забули. Йдеться про Володимира Висоцького, який керував за України «Мелітополькомунтрансом», а при окупантах став заступником Трухіна.
Нині «Чистоту» очолює Висоцький. Усі «колобки» при ділі, всі прилаштовані. Території обслуговування ділять узгоджено. Ось тільки сміття стає дедалі більше, так само як і скарг від місцевих жителів:
- Покажіть, будь ласка, куди звертатися з приводу вивезення сміття? У нас на Воровського не вивезли у вівторок сміття.
- Ніде не вивозили! Купи сміття лежать, сморід...
- У Костянтинівці теж не вивозять другий тиждень.
- У Терпінні тільки на третьому тижні забрали, що хочуть, те творять.
- Їм не платять зарплату.
- На вулиці Каховській уже два тижні сміття не вивозять, на Пахомова теж учора не забрали.
- Хто скаже, що відбувається з вивезенням сміття з приватного сектора. Другий день не вивозять, такий сморід стоїть.
- На Леваневського теж не вивозять. 3 день уже все стоїть. Сморід від спеки шалений...
Але хіба окупаційну владу Мелітополя хвилюють проблеми місцевих жителів? Головне, щоб населення вчасно несло їм оплату за вивезення сміття, а з федерального бюджету рф регулярно надходили субсидії.