![Оккупанты заманивают туристов в Кирилловку и Бердянск борщами (фото)](/images/news/2024/07/355444.jpg?1721226507)
Курортний сезон у Кирилівці та Бердянську знову провалено. Щоб хоч якось зберегти обличчя і заманити хоч когось на відпочинок, окупанти придумали, як їм здається, вдалий рекламний хід.
Усіх мастей колаборанти й окупанти третій рік поспіль обіцяли, що цього разу курортний сезон буде. «Сенатор» Дмитро Ворона, так званий губернатор Запорізької області Євген Балицький і шістки нижче рангом із кожної праски кричали - ми будуємо, готуємо і відкриємо. А в підсумку Кирилівка і Бердянськ у розпал сезону порожні. На бази відпочинку доводиться везти дагестанців і чеченців, щоб створити видимість масовості, влаштовувати одноденні тури вихідного дня.
Тепер ось дійшли і до гастротуризму. По-перше, під цю справу можна вимутити у держави субсидії для підприємців, при цьому не тільки з ТОТ Запорізької області. Як заявив так званий заступник міністра спорту і туризму Віталій Карпунькін, стоїть завдання підтримати не тільки місцевих, а як ми розуміємо, насамперед, якраз не місцевих, а тих, хто понаїхав, яким обіцяли золоті гори на віджатому в українців курортному бізнесі.
⁃ Наше завдання підтримати підприємців з інших регіонів, які ставали резидентами Запорізької області, щоб свої податки вони залишали тут, - зізнається Карпунькін.
Субсидію обіцяють юрособам та індивідуальним підприємцям, які ведуть свою діяльність у галузі санаторно-курортного, туристичного комплексу та готельного бізнесу. Максимальна сума становить 10 млн рублів.
Використовувати їх можна лише на облаштування пляжів, кемпінгових стоянок, придбання туристського обладнання. Останній пункт - розробка екскурсійних і гастрономічних маршрутів.
Якраз це з опери віртуальних позицій під яку можна легко списати 10 млн рублів. Перевірити скільки борщів, умовно кажучи, було зварено або вареників наліплено, ніхто не зможе.
Який вигляд має мати гастромаршрут у Кирилівці і як його облаштувати, теж політ фантазії. Відкрити п'ять забігайлівок з українським борщем, але з різними його рецептами - ось уже й гастромаршрут.
До війни, до речі, проблем із курортниками не було. І нічого вигадувати не треба було: купити бичків, креветок та іншої місцевої смакоти можна було завжди, скільки завгодно і без гастротурів.
У Бердянську окупанти взагалі анонсували проведення гастрономічного фестивалю «Смаки п'ятого моря»:
«Мешканці та гості зможуть скуштувати страви з місцевих продуктів і познайомитися з приморськими спеціалітетами».
До слова, медузи - це вже теж місцевий невід'ємний атрибут і продукт.
А Карпунькін продовжує:
- Облаштування турмаршруту можливе лише на земельних ділянках отримувача субсидії, дозволене використання яких допускає створення туристичної інфраструктури. Якщо ви маєте українські свідоцтва власності, ви можете сміливо завантажувати і підтверджувати, що це об'єкт ваш.
Власне, у цьому і є вся суть питання - відфільтрувати тих, хто ще не перереєстрував землю в російському реєстрі і в кого можна її віджати. Не дарма ж Балицький цілу схему організував із привласнення і розпродажу курортних земель.