![В Мелитополе оккупанты вводят графиковую подачу электроэнергии - карма в действии (фото)](/images/news/2024/07/355627.jpeg?1721451336)
Бумеранг з вимкненням електрики прилетів і в росію. Деякі регіони країни-агресора, включно з захопленим півднем України і Мелітополем, зокрема, залишаються без світла.
Отже бумеранг з постійними ракетними обстрілами енергетичної системи України ворогом не забарився. Як кажуть, карма, в дії.
Проблема з’явилась майже тиждень тому, але так званий губернатор Запорізької області Євген Балицький грав у мовчанку і не вважав за потрібне хоч щось пояснити мелітопольцям – чому в їх квартирах і будинках по півдня немає світла і води.
- Майже весь день немає світла, продукти в холодильнику пропадають
- Нові бібліотеки це супер. Але в нас із пів на дванадцяту немає світла, адміністрація заніміла. Хоч щось скажіть. У чому причина? Люди чекають хоч якоїсь інформації.
Нарешті вчора пізно ввечері Балицький розродився офіційною заявою. Російська система енергозабезпечення виявилась не така вже й потужна.
- Зважаючи на збільшення навантаження в енергосистемі південної частини країни, системний оператор Чорноморського регіонального диспетчерського управління ухвалив рішення про введення графіків тимчасових відключень на територіях Херсонської області, Запорізької області, Ростовської області, Республіки Крим, Донецької Народної Республіки. Прошу жителів Запорізької області з розумінням поставитися до тимчасових обмежень, заздалегідь запастися водою. Фахівці працюють над контролем генеруючого обладнання для стабілізації дефіциту потужності, - йдеться у заяві гауляйтера.
Але після такої заяви обурення місцевих жителів лише зросло. Бо їм набридла гра колаборантів і окупантів в мовчанку і суцільна брехня з пропагандистського телебачення, газет та ТГ-каналів про мирне і благополучне життя у захопленому росією Мелітополі. Тому реакція під заявою Балицького була такою:
- Не значно, якщо сидиш у комфортних умовах. Коли спека, немає води, в будинку електроплити, тобто їсти не приготувати. Один плюс не їси - значить у туалет не ходиш.
- Напевно вже почали відключати, але повідомили постфактум
- А де графік?
- Гіпертонікам як бути без кондиціонерів у таку жару?
- На Шмідта, 66 уже 7 годин немає світла, води... Будинок без газу.
- Просто по-людськи хоч би попереджали... Уже 3 дні таке.
- Згодна, можна і попереджати людей хоча б.
- А графік побачити можемо? Чи це буде «коли захотіли тоді й відключили» ?!
- Не буде світла - не буде води та інтернету. Яким чином буде прямий зв'язок з міською адміністрацією? У приймальні виконкому ніколи нічого не знають. В Енергодарі не було світла і води дві доби, телефони розрядилися, продукти пропали, тиск у людей високий.
- Світла немає, немає зв'язку, за 2,5 року не дійшло, що потрібно генератори на стільникові вишки встановити.
- У нас викликали швидку на вулиці мужик ішов і впав, але в лікарню його не забрали, не престижно.
Тож, судячи з коменатрів, у Мелітополі очікується черговий бунт. Більше того, невдоволені вже й ті, хто повірив казкам гауляйтера Балицького і переїхав на ПМЖ у захоплений Мелітополь з росії. Адже окупанти обіцяли мирне життя у Медовому а тут а ні зв’язку, а ні інтернету, та ще й світло з водою по графіку. Дехто вже почав погрожувати відтоком понаїхавших з окупованої території:
- Коли це все закінчиться... чекають поки люди почнуть збігати?- пишуть о коментарях обурені.
Аналогічна ситуація і в курортному Криму. Жителі півострова вже кілька днів живуть, як у вільній частині України. Останні дні в них вимикають світло, "щоб зменшити навантаження на енергосистему "Півдня Росії".
Вимкнення світла пояснюють аномальною спекою в регіоні і підвищенням навантажень на енергосистему "Півдня Росії", через що світло вимикатимуть в 20 районах і округах півострова.
"У зв'язку з аномальною спекою та підвищенням навантажень на енергосистему Півдня Росії, а також для збереження стійкості енергетичної інфраструктури Республіки Крим, 19 липня 2024 року запроваджено графік тимчасового обмеження споживання електроенергії на півострові", - йдеться у повідомленні.
Зазначається що жителі Криму сидітимуть без світла кожні 2 години впродовж дня.
Нагадаємо, після мітингу у Запоріжжі керівництво Запорізької області прийняло ряд важливих рішень:
- Буде відключатися вуличне освітлення Запоріжжя, щоб заощадити електроенергію для житлових будинків.
- З понеділка Держенергонагляд перевірить, які будинки не відключаються від електроенергії і чому.
- З понеділка обмежуть електропостачання об’єктів, які споживають менше 100 КВт і можуть живитися генераторами.
- Введуть графік відключень і підключень 4 на 4 години.
-
Обленерго буде оперативно інформувати про графіки і зміни до них.