![Мелитопольцы еще могут поступить в ТГАТУ – в приемной комиссии назвали ТОП ошибок при поступлении (видео)](/images/news/2024/07/356268.jpg?1722101358)
Школи, коледжі, університети тимчасово окупованого Мелітополя переживають важкі часи. Але, не дивлячись на всі виклики часу, вони продовжують набирати на навчання все нових і нових українців.
Після окупації міста ворогом учбові заклади вищої, професійної, середньої освіти виїхали і перереєструвались на підконтрольній Україні території, більшість у Запоріжжі. Близько двох років вони продовжували свою роботу, але нові вимоги держави до мінімальної кількості студентів та інші призвели до того, що деякі призупинили діяльність або злились з іншими.
На щастя, це нововведення не торкнулося Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, приміщення якого в Мелітополі вкрали окупанти і зараз проводять там показовий ремонт, що супроводжується черговим дерибаном бюджетних грошей країни-агресора.
Вступна кампанія в дистанційному форматі
У релокованому університеті наразі продовжується вступна кампанія, аби всі бажаючі могли отримати шанс на якісну вищу освіту за українськими стандартами. Так, прийом заяв на вступ на освітній рівень "бакалавр" почався з 19 липня і буде тривати до 31 липня включно. Також зараз триває активний етап подання заяв на участь у конкурсі від випускників освітнього рівня "бакалавр", тобто бажаючих вступити на "магістратуру".
– Щодо можливості вступу абітурієнтів з тимчасово окупованих територій та регіонів, де ведуться активні бойові дії, то так, така можливість у них є. По-перше, відповідно до порядку прийому для здобуття вищої освіти в Україні в 2024 році вступники, місце яких зареєстровано та які проживають на ТОТ або в зоні активних бойових дій, або виїхали в рік вступу, в тому числі і закордон, і не мали можливості скласти НМТ, проходять співбесіду замість НМТ. Держава підтримує таку категорію вступників і вони беруть участь у конкурсі на бюджет в межах квоти 2, яка для ТДАТУ ім. Д. Моторного становить 40% від загальної кількості місць державного замовлення (інші заклади можуть виділяти 20%). По-друге, вступна кампанія відбувається у дистанційному форматі і вступнику, де б він не знаходився, не потрібно приїжджати до університету, – пояснює заступник відповідального секретаря приймальної комісії Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Максим Ганчук.
Вступ та мобілізація
Також представник університету відповів на питання, яке хвилює багатьох абітурієнтів цього року: "Чи є якісь особливості вступу, повʼязані з посиленням мобілізаційних заходів?".
– Відповідно до порядку та правил прийому до університету обовʼязковою умовою для зарахування до складу здобувачів вищої освіти для громадян України, які підлягають військовому обліку, є подання військово-облікових документів. Якщо це військовозобовʼязаний або резервіст, то це має бути військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Якщо ж це призовник, то це має бути посвідчення про приписку до призовної дільниці, – відповідає Максим Ганчук.
Викладач каже, що ця вимога діє багато років і вона не залежить від правового режиму і воєнного стану в країні.
ТОП помилок при вступі
Крім того, представник приймальної комісії розповів про найпоширеніші помилки, які зазвичай допускають абітурієнти при вступі. А саме абітурієнт:
- не в повній мірі ознайомився з правилами прийому, які розміщені на сайті закладу вищої освіти;
- не виконав вчасно всі важливі дії, такі як реєстрація на НМТ чи ЄВІ, реєстрація на співбесіду, на фахові іспити і так далі;
- при створенні електронних кабінетів вказав помилкові номери телефонів і завантажив некоректні фото;
- вказав в заяві, що вступає тільки на контракт, хоча має можливість вступати і на бюджет;
- при поданні заяви переплутав форми навчання: денну та заочну;
- маючи досить посередні бали по НМТ, подає заяви виключно в топові заклади вищої освіти, причому одразу по всім пʼяти можливим пропозиціям, які є бюджетними;
- не подав завчасно до приймальної комісії документи, що підтверджують його пільги;
- не відповідає на дзвінки та повідомлення представників приймальної комісії.
– Що стосується наших порад, то у нас приймальна комісія, я думаю, як і у всіх закладах вищої освіти, працює протягом всього року. Фактично вступна кампанія починається з обрання абітурієнтом закладу вищої освіти та спеціальності, на якій йому хотілося б навчатися. Я би особисто радив абітурієнтам звʼязатися з представниками приймальної комісії ще десь у лютому місяці, дізнатися про особливості реєстрації та проходження НМТ, щоб не пропустити термін. Наприкінці весни було би добре, якби вони вже остаточно визначилися, до якого саме закладу вищої освіти вони будуть вступати, та з тим переліком спеціальностей, на які вони будуть подавати документи. Знову звʼязатися з представниками приймальної комісії, дізнатися про особливості вступу та подачі документів, а також особливості певних закладів освіти, – пояснив Максим Ганчук.
Про те, для кого із вступників передбачені бюджетні місця, скільки коштує навчання на контракті, чи є можливість навчання у ТДАТУ за ваучером – читайте на нашому сайті пізніше.