![В Мелитополе оккупанты легализуют захват частной земли - сколько данных уже собрали о владельцах](/images/news/2024/07/356275.jpg?1722112161)
Днями так зване міністерство майнових і земельних відносин Запорізької області, розташоване в Мелітополі, підбило підсумки виявлення власників земельних ділянок.
Документи на частки під будинками, приватні городи та сади, земельні паї здали 140 тисяч жителів Мелітопольщини. Люди вистоюють у чергах під палючими променями сонця біля будівлі колишнього гуртожитку в мікрорайоні на проспекті 50-річчя Перемоги, побоюючись втратити земельні ділянки.
- З 22 квітня по 1 липня зібрано відомості про понад 140 тисяч земельних ділянок у Запорізькій області», - відзвітували окупаційні чиновники.
Один зі співучасників ОЗУ із захоплення землі Олександр Вітівський, який представився першим заступником «міністра майнових і земельних відносин» Запорізької області, незв'язно намагається пояснити:
«Відносно всіх документів наданих здійснюються заходи щодо сканування з метою подальшого направлення в міністерство будівництва для отримання висновку про співвіднесення виду дозволеного використання та категорії земель. За результатами буде ухвалено рішення уповноваженого органу, чи то пак, нас міністерства, про категорію».
А після завершення опрацювання всі прийняті заяви будуть передані до росреєстру.
Заяви окупантів про те, що ця процедура необхідна для уникнення майбутніх судових розглядів між приватними особами і державою, звучать цинічно і лицемірно.
Насправді, це спроба легалізувати захоплення української землі та створити видимість законності окупації.
Нагадаємо, термін на один рік, який «дається» окупантам на визнання квартир «нічийними», фейкова влада вирішила скоротити вчетверо.
- Якщо і в росреєстрі відомостей немає, і якщо комісії не вийшло встановити фактичного власника житлового фонду, то в рамках законодавства ми проводимо заходи щодо визнання його безгосподарним, ставимо на кадастровий облік, і після закінчення трьох місяців звертатимемось до суду, - зазначив в інтерв'ю пропагандистам псевдоміністр майнових і земельних відносин Гнат Яремчук.
Така сама ситуація і з землею. Віджимання землі в Мелітополі та насильно приєднаних окупантами до міста населених пунктів уже поставлено на потік.
Нагадаємо, що так званий губернатор Запорізької області Євген Балицький провернув чергову схему: розширив межі Мелітополя до Азовського моря, щоб отримати можливість виявляти «безхазяйне майно», включно із землями в курортній зоні, для подальшого перепродажу.
Як повідомляє Центр Національного спротиву, останнім часом почастішали випадки примусового переоформлення майна на росіян. Особливо ласими є ділянки в прибережних районах Азовського моря.
За повідомленням нашого підпілля стало відомо про кричущий випадок, коли власника землі в Приазов'ї примусили зареєструвати право власності на майновий комплекс зі зберігання та переробки сільгосппродуктів, що містить земельну ділянку площею 3,4 га, на невідому особу. Як правило, перереєстровують землю на громадян рф.
Як стало відомо РІА-Мелітополь, у Токмацькому районі також зафіксовано випадок, коли фермера спочатку змушували добровільно переоформити землі. А після відмови, відправляли на підвал, пізніше вивезли в місця позбавлення волі на Донеччину.