![Дорого и одиноко: как пенсионеры готовятся праздновать Новый год в оккупированном Мелитополе](/images/news/2022/12/307301.jpg?1671807398)
Цього року багато мелітопольських пенсіонерів відзначатимуть новорічні свята без своїх дітей та онуків.
Мелітополь перебуває в окупації довгих десять місяців. Не бажаючи жити під російським прапором у постійному страху за своє життя, більша частина населення виїхала на підконтрольну Україні територію чи інші країни. В основному евакуювалася молодь та городяни з дітьми. А ось багато людей старшого віку, незважаючи на всі ризики, відмовилися залишати свій будинок.
— Щоб зберегти собі життя, моїм рідним довелося виїхати. Я вирішила залишитись, бо на старість років нікуди їхати не хочу. Мелітополь – мій дім, – розповідає місцева мешканка.
Але мало того, що через рашистів пенсіонерам доведеться бути на свята на самоті, так більшість із них навіть не зможе потішити себе чимось смачним. І без того захмарні ціни на товари перед Новим роком стали ще вищими. Так, наприклад, салат «Олів'є», без якого раніше не обходилося ні одне святкове застілля практично в кожній родині, зараз мешканцям тимчасово окупованого міста коштуватиме понад 500 гривень.
— Молочні продукти купую раз на місяць, бо пенсія маю 2500 гривень. Від росіян принципово нічого не беру: ні їхню гуманітарку, ні подачки у вигляді 10 тисяч рублів. Тому що це насправді все не так просто дається. Старша по дому наша весь час нагадує: «Маємо дякувати росії. Про вас потурбувалися, вас нагодували». Аж нудить від цих слів, — зазначає городянка.
Пенсіонерка, як і більшість мелітопольців, які залишилися жити у тимчасово окупованому місті, з нетерпінням чекають на прихід ЗСУ, щоб після звільнення відзначити разом зі своїми рідними та близькими всі свята, які нахабно відібрали російські загарбники.