Російські загарбники хочуть отримати максимальний зиск від свого короткочасного перебування в Україні. На мешканцях Запорізької області вони тестують свої препарати.
Через жах війни може здатися, що проблема коронавірусу в Україні "сама собою" пройшла. Насправді це далеко не так: різні штами COVID-19, як і раніше, забирають сотні життів українців, тільки через біди, що спричинило вторгнення росіян, суспільству стало не до ситуації з вірусними захворюваннями.
Особливо плачевна ситуація із захворюваннями коронавірусом спостерігається на тимчасово окупованих територіях: тут виникають цілі локальні епідемії, яким російським загарбникам протиставити нічого. Окупаційна влада вважає за краще просто приховувати інформацію про реальну кількість хворих і загиблих без кваліфікованої допомоги людей. І все це відбувається на тлі тотального дефіциту ліків та загального зубожіння мешканців окупованих областей.
Більше того, росіяни не гребують цинічно користуватися цією ситуацією, щоб використовувати українців як "піддослідних" та тестувати на них свої препарати. Так відомо, що від коронавірусу окупанти вакцинують людей своїм російським препаратом "Супутник-V". Ця вакцина не була визнана жодною кваліфікованою міжнародною медичною організацією як дієвий засіб при COVID-19 - "Супутник" закуповували тільки політичні партнери Росії і найчастіше лише як один з обов'язкових пунктів у рамках інших договорів.
Навіть самі росіяни боялися прищеплюватися своєю вітчизняною вакциною, бо, крім сумнівного ефекту, вона нерідко дає й непередбачувані, важкі ускладнення. Наразі в особі підневільних українців на окупованих територіях Кремль знайшов собі безкоштовних "пацієнтів" для тестування своїх медикаментів.
Тим часом мелітопольцям загрожує штраф, якщо вони визнають своє місто українським