![Беспрецедентное решение для оккупированного Мелитополя принял государственный Укрэксимбанк](/images/news/2022/12/307814.jpg?1672314077)
До війни Мелітополь здобув славу міста, що найбільш стрімко розвивається. Здійснювати великі забудови владі допомагав довгостроковий кредит.
У 2020 р. та 2021 р. Мелітополь, нагадаємо, отримав довгострокове фінансування в обсязі 130 мільйонів гривень від державного Укрексімбанку на проекти муніципального розвитку та інфраструктурного розвитку.
Кошти траншами прямували на капітальний ремонт та реконструкцію дошкільних та шкільних навчальних закладів, інфекційної лікарні, пологового будинку, палацу культури, школи мистецтв, купівлю меблів та обладнання, будівництво спортивного майданчика, придбання муніципального транспорту тощо.
Графіки вибірки та погашення кредитів розраховані на п'ять років. Після проведених мером Мелітополя Іваном Федоровим переговорів із головою Укрексімбанку, фінансова структура запровадила нульову ставку для раніше залученого фінансування від зазначеного банку.
- Російські загарбники, які прийшли руйнувати українські міста та знищувати інфраструктуру, вже на третій день повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року увійшли до Мелітополя та окупували місто. Мер Мелітополя Іван Федоров, його заступники, частина працівників виконкому та фінуправління виїхали з міста та продовжують здійснювати повноваження із Запоріжжя. Ні міська влада, ні Укрексімбанк не мають ілюзій щодо того, що проекти розвитку, реалізовані в місті до війни, не були понівечені, зруйновані або пограбовані ворогом.
- Ми чудово розуміємо, наскільки складно, зокрема й економічно, місту долатиме наслідки окупації. Щоб знизити навантаження на бюджет громади та допомогти їй пройти цей період, банк ухвалив безпрецедентне рішення зупинити нарахування відсотків за наданими раніше кредитами. Зокрема, встановлено ставку 0,01% річних на строк до 30-го календарного дня з дати закінчення або скасування військового стану в Україні. Також терміни сплати основного боргу та відсотків перенесено на останній день дії кредитних договорів», – пояснює продержавну позицію Укрексімбанку член правління Михайло Медко.
Мелітопольський міський голова Іван Федоров висловив подяку банку за надану можливість економити бюджетні гроші в таких складних умовах війни, коли майже всі підприємства у Мелітополі розграбовані чи «націоналізовані» колаборантами та окупантами.
- Якщо раніше за планування бюджету міста ми передбачали його розвиток, то після деокупації всі наші зусилля будуть спрямовані насамперед на відновлення життєзабезпечення. До здійснення цих невідкладних заходів ми вже готуємось та проводимо переговори з багатьма партнерами. Надзвичайно важливо, що Укрексімбанк як один із найбільших кредиторів міста, пішов нам назустріч у питанні зменшення кредитного навантаження. Завдяки цьому ми маємо більше можливостей для вирішення найбільш критичних питань мешканців непокореного міста», – прокоментував Мелітопольський міський голова Іван Федоров.