![Оккупанты утвердили свои тарифы на электроэнергию для жителей Мелитополя (фото)](/images/news/2022/12/307867.jpg?1672382084)
Під кінець року загарбники прийняли тарифи на світло для мешканців Мелітополя. Нові ціни не потішать тих, хто сподівався на покращення життя при окупантах.
Однією з головних "казок", якими російські окупанти заходячи до Мелітополя причаровували своїх шанувальників, була обіцянка неймовірно низької комуналки та дешевих тарифів. Перший час у любителів "руского міра" були підстави, хоч і сумнівні, кричати "зате у нас комуналка дешевша, ніж в Україні!" і це для них було справді головним виправданням війни та окупації. Однак, чого й варто було очікувати, після псевдо-референдуму за приєднання до Росії загарбники почали вказувати підневільному населенню його реальне місце в "руском мірє" і умови життя з кожним місяцем дедалі менше радують навіть "ждунів". Навряд чи потішать їх і нові тарифи на електроенергію.
Так, окупаційний Голова Ради міністрів ВДА Запорізької області, "гастролер" із Вологди Антон Кольцов видав розпорядження про зміну тарифів на світло. Затвердив нові тарифи Кольцов "заднім числом": тобто 21 грудня підписав указ із новими тарифами, що набирають чинності з 1 грудня 2022 року.
За розпорядженням Кольцова для індивідуальних побутових споживачів, які мешкають у містах, встановлюється наступна ціна на електроенергію: 1,56 рублів за кіловат-годин при споживанні до 150 кВт на місяць; 2,12 рубля за кВт-год. при споживанні понад 150 кВт на місяць.
Для мешканців сільської місцевості заявляються трохи нижчі тарифи: 1,43 рубля та 1,96 рублів відповідно.
Тут варто зазначити, що вказаних "до 150 кВт" вистачає хіба що на роботу домашніх лампочок протягом місяця. У зазначені обсяги навіть пенсіонери, у яких можуть бути пральні машини, кондиціонер, духові печі, мікрохвильові печі, електрочайники не зможуть увійти. Таким чином, у перерахунку на гривні і з урахуванням зазначеного порога споживання електроенергії нові тарифи окупантів для мелітопольців приблизно такі самі, як і в Україні, енергетична система якої страждає від атак агресора.
Особливо кричущими такі ціни виглядають на тлі того, що всю енергетичну інфраструктуру Запорізької області окупанти вкрали. На базі захопленого обленерго вони створили фейкове підприємство "Таврія-Енерго", якого немає в жодному реєстрі Російської Федерації. Більше того, навіть за російськими законами воно не має нічого спільного з енергетичними мережами.