![Как будут встречать Новый год жители прифронтового села в Запорожской области](/images/news/2022/12/307948.jpeg?1672438261)
Святковий стіл із гуманітарної допомоги, власної городини та ялинка в укритті. Новий рік на лінії вогню у селі Новоданилівка, що у Пологівському районі Запорізькій області, місцеві жителі святкуватимуть в укриттях.
У прифронтовому селі побували кореспонденти Суспільного Запоріжжя.
Село Новоданилівка Пологівського району з початку повномасштабного вторгнення перебуває під обстрілами.
Російські війська не залишають спроб посунути лінію фронту, яка зупинилася біля цього населеного пункту, говорить староста Новоданилівського старостинського округу Сергій Іващишин. Наразі в селі залишається 110 людей:
"Вони найміцніші, не хочуть покидати свої домівки. Буквально, виїхало дві сім'ї, це п’ять людей. Але виїхали через те, що по їх хаті був прильот: в одного будинок повністю зруйнований, в інших посічений. В основному пенсіонери залишились, не хочуть покидати свої домівки, господарства, їх не виженеш".
Алла Євсєєва, жителька села Новоданилівка Пологівського району, розповідає, на поріг її будинку прилетіла ракета з реактивної системи “Ураган”.
"Після вибуху, як прилетів цей “Ураган”, знесло все. Я ж кажу, не могла зайти. Потім трошки повигрібала, але натопить його зараз просто нереально. Немає вікон, плівки всі злітають, кожного дня".
Тепер жити у будинку немає можливості, особливо з похолоданням і щільністю ворожих обстрілів. Нині з чоловіком перебралися у погріб:
"У нас тут по мінімуму, виживаємо так. Все, що необхідне, у нас тут все є: огірочки, полуничка, компоти, салати. Огірочки, правда, трохи постраждали, але встигли дещо зібрати".
Саме в цьому укритті два на два метри й будуть зустрічати Новий рік, розповідає Алла. Гуманітарна допомога, власна консервація — ось і весь святковий стіл.
Проте, за словами жінки, без головного атрибуту, навіть у підвалі, не обійтись:
"У мене є ялинка десь у хаті, знайдемо і поставимо в куточку. Без ялинки не можна. А як святкувати будемо, який буде святковий настрій, це вже... У мене бабуся вижила під час війни, невже я слабша за бабусю і не зможу це пережити? Я постараюсь, просто постараюсь вижити".