Поважний у Мелітополі фотограф перейшов на бік ворога та отримав посаду від окупантів.
Для багатьох мелітопольців російська окупація супроводжувалася глибоким розчаруванням у людях. Обставини війни спровокували людей показати своє справжнє обличчя і тоді з'ясувалося, що зустрічати ворога з хлібом сіллю готові ваші рідні, знайомі, сусіди. Піти на державну зраду виявилися здатні навіть відомі та шановані в місті люди з незаплямованою репутацією, які всі ці роки виступали в ролі щирих патріотів України.
До таких можна віднести і Кузьміна Бориса Павловича - фотографа, якого добре знали в Мелітополі. До війни Кузьмін брав активну участь у житті міста: був постійним учасником проукраїнських мітингів, різних заходів. Складно було уявити, що цей патріот, захисник української культури за першої ж нагоди переметнеться на бік російських загарбників, та з таким розмахом, що каменя на камені не залишить від своєї репутації колишніх років.
На жаль, нерідко саме той, хто раніше вдавав із себе найщирішого патріота, стає найвідданішим і найбезпринципнішим поплічником ворога, гіршим за будь-яких фанатиків "русского мира". Таким "перевертнем" виявився і Борис Кузьмін. Нині він повністю порвав зі своїм "українським минулим": отримав так званий російський паспорт, проголосував на псевдо-референдумі за приєднання Запорізької області до росії, відкрито демонструє свою лояльність до окупаційного режиму та загарбників.
Від рашистів Кузьмін отримав посаду викладача у фейковому зведеному технікумі.
Тут він не тільки веде навчання за програмами на основі кремлівських методичок, а й проводить тематичні класні години "Розмови про головне" - пропагандистське "ноу-хау" Кремля для ефективнішого зомбування молоді. Російські викладачі зобов'язані проводити щотижня такі класні години з розмовами на певну тему, під час яких, приміром, дітям розповідають, що сенс їхнього життя - "любити батьківщину", і заради батьківщини вони мають бути готовими пожертвувати всім. Широко відомі приклади, коли згідно з підготовленими Кремлем планами вчителі розповідали школярам, що Крим було "віджато" в України законно, що росія має історичне право на більшу частину українських територій, що зараз рф воює не з Україною, а з підступним Заходом, а українці - це ті самі росіяни, що лише "зрадили своє культурне коріння". Від початку повномасштабної війни підліткам під час таких "Розмов про головне" проводять справжню політичну обробку свідомості, влаштовуючи "розбір" "українських фейків" і виступаючи на захист тез офіційної кремлівської пропаганди. Дітей примусово втягують у політику, оббріхують і роблять покірними рабами держави - цим же тепер займається на своїй новій посаді і зрадник Кузьмін.
Автори проєкту зі збору інформації про колаборантів Суки Мелітополя ставлять собі запитання: що спонукало шановану в місті людину, яка позиціонувала себе як патріота України, так плюнути в обличчя всім мелітопольцям і почати працювати на ворога?
- Що вплинуло на людину: окупація міста, етнічне коріння (батько родом з-під Рославля Смоленської області), вмонтоване в пострадянську людину пристосуванство чи щось інше, - лунає риторичне запитання.
З людей, які знали Бориса Кузьміна, мало хто міг припустити, що він здатен на такий низький вчинок. Так чи інакше, колишні заслуги і репутація не допоможуть йому уникнути справедливої кари за зраду і співпрацю з ворогом.
До речі, минулого тижня пішов у засвіти ще один заслужений викладач - колишній ректор МІМСГу Ігор Сірий, який зробив неоціненний внесок у розвиток вишу, але на старості років перекреслив усі свої колишні заслуги зрадою.
У разі, якщо вам відомі факти співпраці будь-яких осіб з окупантами Мелітополя, просимо анонімно подавати зазначену інформацію на спеціально створену електронну скриньку: [email protected] або на електронну скриньку @RiaMelitopolTV.
Детальніше про можливі форми співпраці з окупаційною адміністрацією та формат надання інформації - у чат-боті Мелітопольської міської ради: Вкладка "Повідомити про колаборанта".