![В Бердянске оккупанты провели обыски в семьях, которые не отдают детей в российские школы](/images/news/2023/03/313808.jpeg?1678336250)
На окупованій території Запорізької області ворог продовжує тиснути на місцевих жителів, щоб ті віддавали своїх дітей до пропагандистських центрів.
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
До батьків приходять з обшуками, щоб перевірити техніку на предмет навчання дітей в українських школах онлайн. Під час обшуків їм погрожують штрафами і тим, що відберуть дітей, якщо батьки не віддадуть їх у російську школу. Якщо дітям уже є 14 років, то на них тиснуть, щоб ті отримували паспорт РФ.
"Російські школи на тимчасово окупованих територіях мають суто пропагандистський характер, саме тому росіянам важливо обмежити доступ дітей до освіти та занурити у світ русского мира". У школах дітям проводять русифікацію та нав'язування світогляду Кремля і бачення його історії", - повідомляють у Центрі національного спротиву.
Раніше на тимчасово окупованих територіях створили "комісії у справах неповнолітніх", які за допомогою фейкових судів виписують батькам штрафи за навчання дітей в українських школах.
Нагадаємо, офіс президента повідомив, що влада Запоріжжя має знайти житло для людей, які постраждали через ракетну атаку РФ.