![Создание народного ополчения - первый шаг к принудительной мобилизации в Мелитополе (видео)](/images/news/2023/03/313946.jpg?1678457906)
У Мелітополі так званий т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицький підписав новий Указ про створення на окупованих територіях Запорізької області народного ополчення.
Головні завдання нового підрозділу: охорона військових об'єктів, громадського порядку та майна громадян. Останній пункт дивує. Від кого збираються охороняти майно? Від злодійкуватих російських солдатів, які розграбували підприємства і будинки мелітопольців? Тут велике питання.
Однак справжня причина створення народного ополчення замовчується. Адже Народне ополчення народилося не сьогодні і не в голові гауляйтера Є. Балицького.
Наприклад, усі пам'ятають Народне ополчення Донбасу. Воно являло собою збройне формування (простими словами банду), що діє на сході України в межах так званої Новоросії.
Спочатку до цього формування вступали добровільно. А потім почали хапати просто з вулиць. Серед "добровольців" багато тих, хто, як то кажуть, вийшов по хліб і опинився на стрільбищах, а потім і на війні.
Мелітопольський міський голова Іван Федоров під час національного телеефіру натякнув, що створення в Запорізькій області народного ополчення - це перший крок до примусової мобілізації.
- У Мелітополі окупанти проганяють донецький сценарій. Коли вчителям, лікарям вручали автомат і примушували йти в окопи. Але такий сценарій не пройде в Мелітополі. Думаю, що це чергова пропаганда рашистів, яка нічим у них закінчиться, - пояснює Іван Федоров.
85195" data-width="100%">
Досвід "народного ополчення" був запозичений у ДНР/ЛНР, де в такому статусі було створено так звану "народну міліцію", яка в подальшому була трансформована в армійські корпуси ДНР/ЛНР.
До народної міліції насамперед примусово мобілізували всіх чоловіків, які були офіційно працевлаштовані. Таким чином мобілізували всіх артистів Донецької філармонії, а в багатьох шахтах з видобутку вугілля через повальну мобілізацію більшість шахтарів були представниками жіночої статі, - пояснює Іван Федоров.
Паралельно з народними ополченцями в Мелітополі існують й інші збройні формування, включно з козацьким. Цікаво, чому в такому разі кАзакам, як люблять підкреслювати росіяни, не довірили нести службу охорони громадського порядку. Адже в перші місяці окупації саме вони цим і займалися. Очевидно, що у так званого Народного ополчення будуть інші цілі.