![Депутата-предателя из Запорожской области лишили мандата](/images/news/2023/03/314077.jpg?1678599110)
Завдяки рішенню суду пособник російських окупантів позбувся депутатського крісла в Запорізькій облраді.
Депутат Запорізької обласної ради Микола Пастушенко позбавлений депутатських повноважень відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих рад". Це стало можливим без ухвалення відповідного рішення сесії завдяки вироку суду щодо зрадника, який перейшов на бік російських загарбників.
Нагадаємо, Жовтневий районний суд Запоріжжя ухвалив вирок щодо Миколи Пастушенка, який у травні 2022 року добровільно очолив окупаційну адміністрацію в м. Дніпрорудне та проголосив себе "головою Дніпрорудненської міської ради". Депутата Запорізької обласної ради від Опозиційного блоку визнано винним у колабораціоністській діяльності (ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України). Його засуджено до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади в органах влади строком на 15 років і з конфіскацією всього майна. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора України.
61-річний Микола Пастушенко раніше працював головою профкому Запорізького залізорудного комбінату, що в Дніпрорудному. Був обраний депутатом Запорізької облради від "Опозиційного блоку" у 2015 та 2020 роках. До цього був членом "Партії регіонів", у радянські часи - членом КПРС.
Наразі колаборант продовжує виконувати свої функції при окупаційній владі на непідконтрольній Україні частині Запорізької області. Судовий розгляд кримінальної справи проводився без обвинуваченого Пастушенка, але за участю захисника, який був призначений державою.
Тим часом, у Мелітополі викрили зрадника з-поміж екс-співробітників СБУ