![В Мелитопольском районе сменили еще одного гауляйтера на ФСБ-шника из Москвы (фото)](/images/news/2023/04/316189.jpg?1680703585)
На початку окупації більшість чиновників, лікарів і освітян Мелітополя відмовилися працювати на ворога і виїхали з міста. Це призвело до серйозного кадрового дефіциту.
На посади викладачів і керівників у навчальні заклади призначався будь-хто, хто погодився виконувати всі накази росіян - незалежно від його кваліфікації та приналежності до освіти взагалі. Педагогами та директорами шкіл стали прибиральниці, охоронці, завгоспи, студенти.
Водночас на "ласі" посади рашисти воліють призначати своїх "гастролерів". Так, за кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення армії Росії в Україну низка російських чиновників із Криму та РФ вирушили працювати в окупаційні адміністрації на захоплених українських територіях. Серед них є як топ-керівники рівня заступників губернатора, так і апаратники та депутати з нижчої ланки.
Російські окупаційні органи влади, сформовані на захопленій частині Запоріжжя, входять до складу "військово-цивільної адміністрації" (ВЦА) області. Тобто, "уряд" і його "міністерства", "департаменти" та "управління" належать до структури ВЦА. На її сайті, щоправда, структуру адміністрації представлено лише її "головою" (і водночас - "в.о. губернатора") зрадником Євгеном Балицьким, а також його заступником із ЖКГ Михайлом Грицаєм і комендантом Бердянська Дмитром Рижковим, ідентифікувати яких неможливо, бо ознаки їхнього існування в публічній площині майже абсолютно відсутні.
Але після псевдореферендумів про приєднання українських областей до РФ до Єдиного державного реєстру юросіб РФ (ЄДРЮО) почали масово вносити дані про окупаційні органи влади, комунальні підприємства, приватні юридичні особи (часто - віджаті в законних власників) та індивідуальних підприємців. У такий спосіб з'явилися відкриті дані про керівників окупаційних міністерств і департаментів - відряджених росіян і місцевих колаборантів. Ці дані є офіційними доказами протиправних дій і підставою для застосування санкцій до громадян РФ, які "правлять" на українській території, та відкриття кримінальних проваджень.
Не всі імена є у відкритому доступі, багатьох колаборантів допомагають ідентифікувати місцеві жителі.
Так про чергових запорізьких зрадників від партії "Опозиційний блок" влітку повідомили в смт. Веселе. За словами односельців, колаборантка Анастасія Карпенкова (депутатка райради від партії "Нова політика") до війни - місцева активістка й артистка, активно співпрацює з окупантами.
Коли підприємці відмовлялися платити так звані "податки" готівкою в "касу", вона їм заявила, що "підвалів вистачить у Веселому на всіх". Голова ОТГ - Володимир Мацак від "Опозиційного блоку" надає їй всебічну підтримку і теж активно співпрацює з окупантами.
Але як виявилося, зоряний час мелітопольських зрадників котиться до заходу. Їх масово звільняють з високих посад і замінюють російськими чиновниками. Відомо, що ще 31 березня 2023 року на посаду голови Веселівського району Балицький призначив свою довірену особу. Скоріше не свою, а ставленика фсб, зальотного москвича Бичкова Олексія Миколайовича.
- Шастав кент по адміністраціях у Росії, тепер закинули в нашу Веселівщину. А непотріб, на кшталт Мацака, Петрова, Чирка - це як витратний матеріал. Бо зрадникам не довіряють навіть нові господарі, -* повідомляють мелітопольці.
І справді - зрадників не любить ніхто. "Зайвих" зрадників просто ліквідують, як витратний матеріал. Адже зрадники нікому не потрібні, навіть країні-терористові. Лише за останній місяць уже двоє активних пособників ворога були підірвані у своїх автомобілях. Обидва в центрі міста. Іван Ткач, який контролював у Мелітополі пасажирські перевезення, дістав поранення, несумісні з життям, на вул. Героїв України.
Якимівський гауляйтер Максим Зубарєв невдало покурив на проспекті Б. Хмельницького. Причому Зубарєву знайшли заміну до замаху. На офіційних каналах рашистів його вперто називають колишнім чиновником.
Нагадаємо, із затишним кріслом і можливістю безкарно дерибанити майно громади довелося розпрощатися і Тарасу Шевченку. Після окупації регіону ідейний ватник одразу запропонував свої послуги рашистам і був удостоєний посади голови Приазовської ВЦА.
У разі, якщо вам відомі факти співпраці будь-яких осіб з окупантами Мелітополя, просимо анонімно подавати зазначену інформацію на спеціально створену електронну скриньку: [email protected] або на електронну скриньку @RiaMelitopolTV. Детальніше про можливі форми співпраці з окупаційною адміністрацією та формат надання інформації - у чат-боті Мелітопольської міської ради: Вкладка "Повідомити про колаборанта".