![Смена коллаборантов продолжается - в селе под Мелитополем новый гауляйтер (фото)](/images/news/2023/04/316413.png?1680941094)
В окупованому Мелітополі та Мелітопольському районі триває активна кадрова чистка. Е. Балицький продовжує знімати місцевих гауляйтерів і ставить "своїх" людей.
Останнім часом сфери впливу в Мелітополі перерозподілилися. Про це свідчать кадрові перестановки іменовані "Указом Балицького", і навіть ліквідація неугодних гауляйтерів.
Так, незадовго до підриву гауляйтера Якимівки Максима Зубарєва, Балицький підписав Указ про призначення на його місце чиновниці з Криму. Керувати окупаційною Якимівською "військово-цивільною адміністрацією" буде Юлія Губанова - тепер уже ексміністерка окупованої Запоріжчини.
Слідом за Якимівкою Указом Балицького головою Приазовської ВЦА призначено такого собі Диковченка Олексія Сергійовича. Офіцер запасу російської армії. Із затишним кріслом і можливістю безкарно дерибанити майно громади довелося розпрощатися Тарасу Шевченку. Після окупації регіону ідейний ватник одразу запропонував свої послуги рашистам і був удостоєний посади голови Приазовської ВЦА.
А 31 березня своїм Указом Є. Балицький турнув з посади голови Веселівського району місцевих зрадників і поставив ставленика ФСБ - зальотного москвича Бичкова Олексія Миколайовича.
Докотилася кадрова реформа Балицького і до Кирилівки. Відома сепаратистка Катерина Уманець, яку поставили на посаду керівника т. зв. ВЦА Кирилівки, позбулася посади. На її місце т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицький поставив адвоката диявола Євгена Медведя. Історію кар'єрного зростання місцевого зрадника ми вже описували.
До того ж, окупаційний "уряд" захопленої частини Запорізької області продовжив змінювати своїх ставлеників у сільських громадах. Так, стало відомо, що новим гауляйтером Костянтинівської громади замість зрадниці Христини Левадної призначено Михайла Перемету, депутата сільради і колишнього начальника Мелітопольського райвідділу ДАІ.
Про це кореспонденту Центру журналістських розслідувань повідомили місцеві жителі. За їхніми словами, місцевий депутат Михайло Перемета пішов на добровільну співпрацю з окупантами одразу після захоплення території району.
"Замість тихої зрадниці Левадної тепер головою став Михайлик Перемета, який ще на початку окупації голосно виступав на російських каналах і розповідав, як тепер добре заживуть наші села: мовляв, зелень будемо на всю Росію продавати. І що? Звісно ж, жодних нових ринків збуту в нас не з'явилося, а навпаки, нікому й зелень не потрібна стала. Зате Міша тепер начальство", - розповідають жителі Костянтинівки.
Михайло Валентинович Перемета до повномасштабного вторгнення Росії в Україну був депутатом Костянтинівської сільської громади, а раніше - начальником Мелітопольського районного відділу Державтоінспекції. Місцеві розповідають, що через Перемету можна було "порішати" всі питання, пов'язані з ДАІ, однак до кримінальної відповідальності його не притягували.
Після окупації Михайло Перемета був призначений загарбниками старостою села Вознесенка, що є частиною Костянтинівської громади. Юристка, адвокатка Христина Іванівна Левадна (13.05.1985) у 2021 році була обрана секретаркою Костянтинівської сільської ради та мала повноваження Костянтинівського сільського голови.
Христина Левадна, колаборантка До травня 2022 року владі Костянтинівської ОТГ вдавалося публічно не заявляти свою позицію щодо окупації. Однак згодом на співпрацю з ворогом пішли Христина Левадна, заступниця голови громади Юлія Вікторівна Дузь та низка співробітників органу місцевого самоврядування.
Заміна гауляйтерів у населених пунктах тимчасово окупованих Запорізької та Херсонської областей ймовірно пов'язана з підготовкою до незаконних "виборів", які РФ планує провести у вересні 2023 року на окупованих нею територіях України, що є порушенням норм міжнародного права.