![Школьники, выехавшие из Мелитополя за рубеж, могут сдать экзамены в 24 странах мира](/images/news/2023/04/316570.jpg?1681115044)
Російські фашисти, які захопили Мелітополь у перші дні війни, позбавили його мешканців нормального життя, а дітей можливості спокійно вчитися.
Ті школи, які рашисти запустили в окупованому місті, виконують функції центрів пропаганди та насадження ідеології руZZского світу. Тому нормальні батьки школярів були змушені покинути свій дім і виїхати в інші міста, і навіть країни.
Нині мелітопольські школярі здобувають знання не лише в закордонних навчальних закладах, а й продовжують навчатися в українських.
Така можливість у них є - достатньо перевестися на сімейну форму навчання або екстернат. Звісно, дітям доводиться опановувати навчальний матеріал самотужки, але іспити та тести наприкінці навчального року вони складатимуть у своїх школах дистанційно.
Для деяких мелітопольців цей шкільний рік останній і попереду на них чекають випускні іспити. Український уряд передбачив можливість для дітей, які навчаються за кордоном, пройти мультипредметний тест і вступити до українських вишів.
Вступна кампанія до вишів цього року відбуватиметься за результатами національного мультипредметного тесту (НМТ). Реєстрація для участі в ньому розпочалася 3 квітня.
Але далеко не всі випускники мають можливість пройти тест у своєму рідному місті. Хтось виїхав до іншого населеного пункту в Україні, а хтось перебуває і за кордоном.
Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) опублікував на своєму офіційному сайті перелік закордонних міст, запропонований для потенційних учасників УМТ. І попередив, що він не є остаточним. Наприклад, очікується досягнення домовленостей із представниками Люксембургу (Люксембург) та Роттердаму (Нідерланди).
Де українські випускники вже можуть скласти НМТ:
Необхідно пам'ятати, що є обмеження щодо кількості місць у спеціально облаштованих комп'ютерних центрах, запропонованих закордонними партнерами. Тому в разі вичерпання місць у певному місті воно стане недоступним для вибору. Зважайте, що в деяких містах/країнах тестування буде проведене лише під час додаткової сесії. Тож, не зволікайте з реєстрацією.