![В Мелитополе появился новый вид заработка на российских военных и «понаехавших» (фото)](/images/news/2023/04/316625.jpg?1681154714)
У тимчасово окупованому Мелітополі та Мелітопольському районі зберігаються високі ціни не тільки на продукти харчування. До небес підскочила і ціна на нерухомість.
Примітно, що піднялися в ціні будинки й оренда на житло. Так, за двоповерхові будинки просять 200 000 доларів. Півбудинку площею всього 24 кв метри продають за 200 000 рублів.
За трикімнатну квартиру в новобудовах просять 2 300 000 рублів.
Ціни на однокімнатні квартири - близько 1 млн рублів. Трикімнатна на вторинному ринку - 2 млн рублів. В авіамістечку трикімнатну квартиру, наприклад, продають за 58 000 доларів.
Зняти квартиру в Мелітополі за помірною ціною неможливо. За однокімнатну упорядковану квартиру просять 9000 - 10000 рублів плюс комунальні послуги.
А за квартиру з килимами, радянськими меблями і таким же ремонтом у стилі СРСР і зовсім просять 11000 рублів.
Ті квартири, що виставлені на місцевих барахолках і на платформі OLX за ціною від 4000 рублів на місяць, давно вже зняті.
- Такі ціні-космос через «понаєхавших». У них зарплатня 100 000 рублів на місяць і більше. Можуть собі дозволити, - повідомляють місцеві жителі.
Крім того, сьогодні в Мелітополі у всю процвітає бізнес здачі житла подобово. Ціна стандартна: 1500 рублів на добу (за умови замовлення не менше ніж на 2 доби), 2000 рублів із поліпшеними умовами комфорту.
Кажуть, що таку ціну готові платити російські військові з офіцерського складу, тому цей вид бізнесу нині в моді. Вони дуже дбають про свою безпеку і постійно міняють місце проживання і ночовки. Офіцери переодягаються в цивільне і намагаються подалі триматися від казарм і місць скупчення техніки.
Однак є й ризики, оскільки після себе деякі вояки залишають руїни.
Тому досить часто в місцевих чатах виставляються оголошення такого характеру:
- Здається однокімнатна квартира в центрі Мелітополя ПОДОБОВО. 2 роздільних спальних місця для цивільних.
Багато мелітопольців, які не мають свого кута, нарікають на те, що саме через те, що до міста приїхало багато переселенців із Маріуполя, Донецької області, а також жителі Росії, ціни на оренду житла істотно злетіли. Помітно збільшився відтік населення після останніх прильотів. Місцеві тільки радіють цьому і з надією кажуть: "Ну, може, хоч квартиру вдасться дешевше зняти".
Утім, досі йшлося про здачу в оренду житла тих, хто проживає в місті.
Що ж до квартир і будинків мелітопольців, які виїхали з міста, то цю нерухомість уже дано "націоналізували" за допомогою старших по будинках і квартальних, уповноважених. Вони здали списки порожнього житла до комендатури. Нагадаємо, торік старшим по будинках навіть довели якийсь таємний план: здати 50 порожніх квартир, і в подарунок за це віддадуть одну 51-шу порожню. До речі, цю інформацію в прямому ефірі підтвердив і Мелітопольський міський голова Іван Федоров.
Утім, у квартирі та будинку мера міста також оселилися "гастролери".
За інформацією Івана Федорова, продати нерухомість на окупованій території офіційно неможливо, бо всі реєстри закриті. А ті угоди, які проведено, будуть визнані недійсними.