![Кратчайший путь для ВСУ к Мелитополю и побережью Азовского моря начинается с Угледара - Сергей Згурец (фото)](/images/news/2023/04/316655.jpg?1681196978)
Після активних бойових дій у районі Вугледара, на цьому напрямку спостерігається зменшення інтенсивності дій противника, проте росіяни продовжують знищувати місто.
Це зумовлено тим, що позиції нашої армії біля Вугледара є найкоротшим напрямком до узбережжя Азовського моря. За зведенням Генерального штабу ЗСУ українська армія за добу стримала атаки противника на чотирьох напрямках і відбила понад 20 атак російських підрозділів.
Також у Генштабі відзначили чотири найактивніші напрямки: Лиманський, Бахмутський, Авдіївський та Мар'їнський. Щодо п'ятого напрямку, Вугледарського, то після дуже активного періоду бойових дій зараз на цьому напрямку спостерігається зменшення інтенсивності дій противника. Однак противник дедалі частіше починає використовувати проти наших підрозділів авіабомби, що вільно падають. На думку українського журналіста, військового експерта Сергія Згурця, це зумовлено тим, що позиції нашої армії поблизу Вугледара є найкоротшим напрямком до узбережжя Азовського моря.
Бойові дії на Донбасі станом на 10 квітня.
Командир кулеметного взводу 72-ї ОМБР ім. Чорних запорожців Назарій Кишак розповів, що противник дійсно знизив динаміку наступальних дій на Вугледар. Однак атаки на місто тривають. Якщо противник раніше здійснював атаки середніми групами, то зараз росіяни ведуть розвідку боєм малими групами.
Таким чином, противник намагається виявити командні пункти, спостережні пункти та місцезнаходження позицій української армії. Також, за словами Кишака, динаміка артилерійських обстрілів противника не зменшується, а навпаки збільшується. Оскільки росіяни не можуть протидіяти українській піхоті, вони продовжують тактику випаленої землі, знищуючи міста та села.
Назарій Кишак також розповів про специфіку роботи кулеметного взводу 72-ї ОМБР ім. Чорних запорожців у Вугледарі. За його словами, противник намагається уникати прямих боїв із кулеметниками. Адже щойно починається штурм українських позицій, кулеметники працюють перехресним вогнем з американських кулеметів Browning M2, через що противник інколи навіть не висувається з окопів. Назарій Кишак додав, що проблем із постачанням боєприпасів і боєкомплектів немає.
Він наголосив, що комунікація з командуванням покращена, що дає змогу швидко реагувати на дії противника. Він також додав, що авіація противника дуже активізувалася останнім часом у районі Вугледара. Систематично ворожа авіація працює по місту Вугледар і навколишніх населених пунктах. Такі вильоти противник здійснює кілька разів на день.
У Мелітополі протягом останнього тижня практично щодня в окупантів на військових базах щось вибухає і горить. Військові експерти вважають, що це вірна ознака швидкого контрнаступу ЗСУ.
Нагадаємо, нічні вибухи в Мелітополі - це "підготовка до контрнаступу", - ОК "Південь".