![В Мелитополе оккупанты готовы превращать местных жителей в пушечное мясо](/images/news/2023/04/316716.jpg?1681234477)
У Мелітополі для людей, які залишилися в окупації, настають важкі часи. Держдума Росії в третьому, заключному читанні ухвалила закон про єдиний реєстр військовозобов'язаних.
Як запитував з іншого приводу герой творів Пєлєвіна Вавілєн Татарський: "А що це означає в практичному плані?"
Це означає, що тепер повістка може знайти будь-якого жителя росії - а до числа росіян держдума давно записала і жителів окупованої частини...
Отже, реєстр військового обліку формуватиметься в автоматизованому режимі. Тобто, якщо вам прийде повістка помилково, спочатку потрібно буде з'явитися у військкомат, а вже після доводити, що ти не верблюд. До того ж, автоматизація та окупанти - поняття несумісні. Доведено танцями з бубном навколо "проведення" в Мелітополі інтернету, отриманням документів, багатофункціональним центром.
Окремим рядком прописано, що "повістки можуть бути надіслані громадянам у письмовій формі під розписку, поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення, а також в електронній формі".
Остання опція особливо гарна. Особливо у світлі того, що з російських державних сайтів видалити свої дані неможливо. А потрібні ці дані, зокрема, і для участі у "виборах", які заплановані, зокрема і на окупованій частині Запорізької області, на вересень 2023 року.
Отримали повістку і хочете втекти від гріха подалі за кордон? Дудочки: "Громадяни, які отримали повістку, не зможуть виїжджати з країни до візиту до військкомату". Читай, до відправки на фронт.
Крім цього, якщо після закінчення 20 днів потенційне гарматне м'ясо у військкомат не з'явилося, його обмежують в управлінні автомобілем.
Дані окупантів про "своїх" громадян вважаються автоматично правильними: "Зарахування в запас може здійснюватися без особистої явки до військкомату на підставі відомостей про громадян".
Те, що ці дані можуть застаріти, нікого особливо не хвилює.
Також "зливати" дані про громадян зобов'язали мало не всі державні установи.
- ФНС, МВС, ЦВК, Міносвіти, суди, медорганізації та соцфонд тепер зобов'язані надавати дані громадян для військового обліку.
Тобто геть, як ми зрозуміли, таємницю слідства, лікарську таємницю - і взагалі приватність даних! Дивно, що до благородної справи вербування гарматного м'яса не залучили "священиків" російської православної церкви. Ті через одного - агенти фсб, могли б стати в пригоді.
Колаборанти, зокрема, В.Рогов і гауляйтер Є.Балицький, нагадаємо, запевняли: Мелітополя мобілізація не торкнеться. Проте вже за кілька днів із москви пояснили: "забирати" будуть усіх.
Тепер те саме обіцяють щодо весняного призову в армію рф.
Ми б не вірили...