![Запорожский суд вынес приговор ликвидированному предателю](/images/news/2023/04/316752.jpg?1681287464)
Засуджено на 8 років, "заступника глави військово-цивільної адміністрації з інфраструктури ЖКГ і ПЕК м. Бердянська".
Як повідомила пресслужба Жовтневого районного суду Запоріжжя, 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади строком на 15 років, із конфіскацією майна, отримав колаборант, який добровільно обійняв посаду "заступника глави військово-цивільної адміністрації з інфраструктури ЖКГ і ПЕК м. Бердянська".
Судом встановлено, що чоловік:
- наполягав на перереєстрації комунальних підприємств міста під російське законодавство;
- використовував спецтехніку з метою допомоги окупаційним військам; подавав списки працівників на виплату одноразової допомоги в сумі 10 тис. руб;
- збирав інформацію про плани водопостачання та водовідведення міста і району;
- здійснював набір кадрів у т.зв. органи влади;
- обіцяв працівникам, які погодяться отримувати заробітну плату в рублях, поліпшення житлових умов, шляхом вибору будь-якої квартири або житлового будинку;
- брав участь у т.зв. нараді керівництва тверської області;
- давав інтерв'ю одному з пропагандистських каналів про допомогу з боку РФ і виконання ним вказівок т.зв. "глави Військово-цивільної адміністрації м. Бердянськ", зокрема захоплення приватних підприємств і надання їм статусу комунальних.
Суд визнав обвинуваченого винним за ч. 5 ст. 111-1 КК України - добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території.
Судовий розгляд справи проводився без обвинуваченого (спеціальне судове провадження) за участю захисника, який був призначений державою. Повідомлення обвинуваченого про розгляд справи здійснювалося через ЗМІ та сайт суду.
З вироком можливо ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи № 331/4935/22, - повідомляє прес-служба суду.
Як стало відомо журналістам каналу "Бердянськ Сегодня", йдеться про Олега Бойка, якого було вбито в місті Бердянську минулого року.
"Звучить дивно, але такі особливості роботи українського правосуддя в період воєнного часу. У зв'язку з тим, що держава Україна не має офіційного документа про смерть підозрюваного, юридично він вважається живим, тому висунуте раніше обвинувачення продовжувало розглядатися судом", - поінформували колеги.