![Забирают по курсу в долларах - как рашисты грабят мелитопольцев, выезжающих из оккупации](/images/news/2023/04/316756.jpg?1681293243)
Після того як російські фашисти повністю перекрили "Дорогу життя" через Кам'янське, вирватися з окупованого Мелітополя стало багаторазово важче.
Щоб потрапити на територію вільної України, людям доводиться долати тисячі кілометрів і платити чималі гроші.
Але дорожнеча і тривалість шляху - не найскладніше в поїздці. Найбільше тих, хто евакуюється, лякають фільтрації та перевірки ФСБ на шляху прямування.
Допити можуть тривати годинами, причому, супроводжуються вони приниженнями і провокаціями. Найчастіше запитують про мету поїздки, родичів у вільній Україні та ЗСУ, ставлення до "спецоперації". Останнім часом рашисти стали цікавитися причинами відсутності російського паспорта.
Але і це ще не все - під час фільтрації можна позбутися і заощаджень, які люди мають у вигляді готівки.
Дозволена сума до вивезення - еквівалент 10 тис. доларів. Перераховують усю наявну валюту, включно з рублями, гривнями, доларами та євро. Зрозуміло, що рахують за встановленим рашистами курсом, який ніяк не відповідає дійсності. Якщо сума перевищує дозволену, залишок вилучають. Причому, забирають гроші не в скрепних рублях, а в іноземній валюті.
Про те, що реальний курс валют не відповідає "намальованому" окупантами, можна побачити з вартості техніки в Мелітополі.