Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одну схему нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку, ухильники користувалися запорізьким потягом.
Під час проведення комплексних заходів затримано провідника поїзда Запоріжжя - Перемишль, який налагодив новий канал втечі ухильників до країн Євросоюзу.
Щоб приховано вивозити своїх клієнтів за межі України, посадовець обладнав спеціальну схованку у вентиляційній системі купе провідника.
У цій замкнутій технологічній порожнині ухильники мали ховатися під час проходження прикордонного паспортного контролю.
За один рейс у схованці могла поміститися одна людина у "згорнутому" стані.
Вартість такої "послуги" сягала близько 2,5 тис. дол. Сума залежала від терміновості втечі та розкладу руху поїзда.
Утім, контррозвідники СБУ викрили нелегальний "трафік" і затримали залізничника на пункті пропуску "Мостиська-2" на спробі незаконного вивезення військовозобов'язаного за кордон.
Наразі затриманому посадовцю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон).
Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.
Заходи з викриття правопорушення проводили співробітники СБУ в Хмельницькій області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Нагадаємо, СБУ закликає повідомляти про зрадників і колаборантів на Запоріжжі.