![В оккупированном Мелитополе резко упала покупательская способность, а коммунальщики грозят отключить воду, газ и свет (фото)](/images/news/2023/04/317387.jpg?1681919259)
Приватні підприємці в Мелітополі останнім часом стали скаржитися на різке падіння купівельної спроможності. Дійшло до того, що на речових ринках виручка практично зводиться до нуля.
А в невеликих продуктових крамницях заробіток за день може доходити до 3000-4000 рублів. Нижче, як то кажуть, нікуди. Зате послуги переведення в готівку коштів з українських банківських карток піднялися в ціні.
Мінял у місті не видно. Ті, що залишилися, "шифруються", ховаються від ФСБшників. За встановлення в телефоні додатка українського банку Приват24 місцеві "хакери" просять від 4000 до 5000 рублів. Курс рубля в місті знижується. Але це, скоріше навіть, тенденція всієї росії, а не окремо взятого Мелітополя.
У цій ситуації окупаційна влада посилила терор і просто вимагає від населення негайно розрахуватися за комунальними боргами. По черзі кожне з підприємств погрожує відключити: воду, газ, електрику.
Але окупаційна адміністрація пішла ще далі. Тепер до списку націоналізованого житла вона включає навіть ті квартири і будинки, де є борги за комунальні послуги.
Таким розпорядженням рашисти намагаються вбити одразу двох зайців:
- Зібрати якомога більше грошей з населення перед втечею з міста.
- Націоналізувати додаткову кількість квартир і будинків, які не вдалося відібрати в мелітопольців у першу хвилю.
Нагадаємо, за деякими квартирами діти, які виїхали з Мелітополя, просили доглянути своїх батьків.
- Прийшли квитанції з астрономічними боргами. За одну квартиру рашисти нарахували загалом за всі комунальні послуги 15 000 рублів, а сусідці треба заплатити 20000 рублів. Де взяти такі суми, якщо розмір соціальної допомоги 10000 рублів і ті дають із затримкою, - нарікає пенсіонерка.
Примітно, що в адміністрації вже роздають адреси таких квартир маріупольцям і переселенцям з інших міст.