![В Мелитополе бесплатную медпомощь, которой нет, обещают “отменить” с 2024 года (фото)](/images/news/2023/08/326246.jpg?1690816612)
Здавалося б, окупантам у Запорізькій області доводиться туго буквально на всіх фронтах. Однак пропаганда продовжує вдавати, що все добре. Зокрема, в питанні медицини.
Подвійне дно обману
Як стверджує пропаганда, з 2024 року отримати безоплатну медичну допомогу на всій території рф, куди росіяни включають і "нові" території, можна буде тільки після оформлення поліса обов'язкового медичного страхування (ОМС).
А ось у нинішньому році, надається медична допомога громадянам, які залишилися в окупації, надається безкоштовно - але тільки в Запорізькій області.
- У 2023 році на території Запорізької області медична допомога громадянам надається безоплатно і без пред'явлення поліса ОМС. Якщо необхідна медична допомога в державних медичних організаціях за межами регіону, знадобиться пред'явлення виписки про поліс ОМС для отримання безоплатної медичної допомоги, передбаченої програмою ОМС.
З 2024 року отримати безкоштовну медичну допомогу, передбачену програмою ОМС, на всій території РФ і в Запорізькій області можна тільки після оформлення поліса ОМС.
Цей ОМС, за словами пропаганди, дає стільки привілеїв, що не в кожного античного патриція є.
Так, поліс засвідчує права застрахованих осіб на:
- отримання безкоштовної медичної допомоги, передбаченої програмою ОМС на всій території Російської Федерації
- вибір медичної організації з-поміж тих, що працюють у системі ОМС
- отримання достовірної інформації про види, якість та умови надання медичної допомоги за ОМС
- захист прав і законних інтересів під час отримання медичної допомоги.
Однак же на ділі адекватної - і безоплатної - медичної допомоги немає зараз. І не буде потім - хоч страхуйся, хоч ні.
Допоможемо! Але не всім...
Уже через півроку після окупації стало зрозуміло: цивільне населення окупантів не хвилює. Це стосувалося і медичної допомоги. Інша справа, вояки рф. Їх розміщували в лікарнях разом із цивільними, що перетворювалося для останніх на справжню каторгу - з огляду на неадекватну поведінку і пристрасть до випивки у "визволителів".
Крім цього, після окупації Мелітополя більша частина кваліфікованих медпрацівників покинула місто. Унаслідок чого в місто стали зганяти "фахівців" сумнівної якості з усієї росії - і навіть із далекої Гватемали. А під госпіталі почали відводити не тільки лікарні, а й школи з дитсадками.
Чи варто говорити, що місцевих жителів лікували за залишковим принципом.
Що стосується роботи швидкої допомоги - то тут ситуація така ж плачевна. Настільки, що за номером "103" часто навіть неможливо додзвонитися.
Окрема пісня - це якість ліків. Так, до квітня 2025 року жителів Мелітополя - як і інших "нових суб'єктів Росії" - труїтимуть ліками невідомого походження. "Оборот лікарських препаратів без маркування" своєю постановою дозволив уряд рф.
Якщо перекласти це людською мовою, то виходить, що за якістю препаратів, які надходять у тимчасово окуповані регіони України, ніхто не стежитиме.
Крім того, допомогу часто не надають тим, у кого немає паспорта Росії. "Курячий аусвайс" треба отримувати навіть для того, щоб дістати для дитини життєво необхідний інсулін.
Один із найсвіжіших прикладів надання "безоплатної" медичної допомоги трапився в Мелітополі днями. Так, мелітопольцю довелося виривати зуб Мелітопольській міській стоматологічній клініці. За кожен видалений зуб доводилося платити по 400 рублів - без квитанцій про оплату, чеків та інших документів.
Гроші з пацієнтів там брали і за рентген. Хоча обидві ці процедури - згідно із заявою тієї ж всюдисущої "единой россии", мають бути безкоштовними.
А оформлення поліса ОМС - не що інше, як черговий примус мелітопольців до отримання паспорта рф. Адже без нього поліс медстрахування ніхто не оформить.