![Стали известны имена жителей Мелитополя, которые финансируют батальон Судоплатова (фото)](/images/news/2023/08/327725.jpg?1692299690)
На Запорізькому фронті батальйон мелітопольського зрадника Є. Балицького імені Судоплатова російська армія виставила воювати проти бійців 115 окремого Мелітопольського батальйону територіальної оборони ЗСУ.
Не виключено, зроблено це навмисне, щоб пропаганда змогла висвітлювати надалі війну на південному сході України, як "братовбивчу" - саме так люблять говорити за поребриком.
Команді РІА-Південь вдалося з'ясувати, хто бере участь у фінансуванні вбивць і найманців батальйону Судоплатова. Серед "постачальників" не тільки керівники, як тепер їх називають, муніципальних підприємств, а й бізнес.
БІЗНЕС НА ВІЙНІ
Воєнізовану структуру, названу ім'ям уродженця Мелітополя Судоплатова, було створено восени 2022 року напередодні псевдо-референдуму з ініціативи зрадника і так званого т.в.о. губернатора Запорізької області Євгена Балицького.
Податкова служба Росії внесла до реєстру юридичних осіб державне унітарне підприємство (ГУП) "Добровольчий батальйон імені П.А. Судоплатова".
Зрадник Євген Балицький і помічник президента РФ Сергій Кирієнко під час зустрічі із "судоплатівцями".Фото: телеграм-канал Євгена Балицького
Формування, що воює в Україні, вперше зареєстрували в Росії як бізнес. Хоча досі закон РФ дозволяв створювати подібні підрозділи виключно Мінобороні.
Статус ДУП в Росії регулюється спеціальним законом "Про державні та муніципальні унітарні підприємства".
- За цим законом ДУП "Добровольчий батальйон" - це "комерційна організація", майно якого належить регіону РФ. Вона має право відкривати банківські рахунки в Росії та за кордоном і укладати угоди. Для ДУП визначено пільговий податковий режим, який "допоможе місцевому бізнесу вести діяльність просто і комфортно", відзвітувала ФНС. Тобто у розпал війни в Росії офіційно ДУП "Добровольчий батальйон імені Судоплатова" може без мінімального статутного фонду в півмільйона рублів вести комерційну діяльність аж до 2028 року, - пишуть журналісти ВВС.
ДУПи формально можуть зберігати і торгувати службовою або вогнепальною зброєю, патронами і піротехнікою - але для цього вони зобов'язані мати ліцензію.
Після того, як у Росії узаконили створення добровольчих формувань при військових частинах Міноборони, добровольців закликали до лав "судноплатівців" з уточненням, що "документи для роботи і військового комісаріату" надає сам батальйон. Хто в підсумку підписує контракти з добровольцями, не уточнювалося.
Інші добровольчі батальйони, сформовані під час війни владою регіонів Росії, в ЄДРЮЛ не фігурують.
Сам т.в.о. губернатора Є. Балицький стверджує, що судоплатівці розділені на два підрозділи. Один - охоронний і він перебуває в місті. А другий - на передовій і фінансується з Міноборони.
ХТО КЕРУЄ НАЙМАНЦЯМИ
Наразі представники полку входять до складу БАРС-32 і прикомандировані до 58 армії (в/ч 47084), що є підрозділом Південного військового округу ЗС РФ з дислокацією в Ростові-на-Дону.
Згідно з реєстром юридичних осіб нещодавно керівником "судоплатівців" став бізнесмен з окупованої Алушти Віталій Дерев'янко. Він має стосунок до ще двох фірм у Криму - "Тріумф", що займається орендою, і вже неактивної "Югстройинвест", яка займалася будівництвом.
До цього керував приватною армією Дмитро Погребняк, а ще раніше - Сергій Чернишов і Костянтин Воронченко.
За інформацією самих окупантів, до складу полку входить понад 600 осіб і щомісяця надходить по 100-150 заявок. Це представники з різних куточків Росії.
Метис - командир 2-ї мотострілецької роти батальйону Судоплатова. фото: соцмережі
ПІД ДАХОМ ФСБ
У Головному управлінні розвідки України повідомляють, що фінансування полку здійснюється окупаційною адміністрацією, бізнесменами і навіть російськими спецслужбами.
"Зараз просто в Росії і на окупованих територіях попит на створення приватних військових компаній", - розповідає представник української розвідки Андрій Черняк.
"Вони їх створюють для захисту себе насамперед і того, що награбоване або що в них було. По-друге, вони не вірять регулярним збройним силам Росії. Ну і третє - це інформаційна кампанія певна. Піар", - вважають у ГУР.
Діяльність батальйону Судоплатова не відбувається без контролю ФСБ РФ. Вони долучені й до фінансування бойовиків, зазначають в українському ГУР.
"Інтерес ФСБ у тому, щоб максимально залучити місцеве населення для опору, для протидії контрнаступу", - каже Черняк.
Згідно з аналізом журналістів "Цензор.Нет", один із представників ФСБ, який координує окуповану частину Запорізької області, - співробітник 9-го управління 5-ї служби ФСБ РФ Олег Козлов. Про це свідчать деталі з підозри екс-міністру освіти часів президентства Віктора Януковича Дмитру Табачнику.
Працівник 9-го управління 5-ї служби ФСБ РФ Олег Козлов. Фото: реєстр санкцій НАЗК
СПОНСОРИ СУДОПЛАТІВЦІВ
У лютому батальйон Судоплатова розмістив у соцмережі рекламний ролик з "офіційним оголошенням" про готовність платити 12 млн за "кожен трофейний танк", у кадрі демонстрували пачку купюр. Балицький із того самого приводу стверджував, що гроші на це в батальйону "на рахунку є".
А хто ж ці щедрі спонсори, запитаєте ви.
Щодо мелітопольських спонсорів батальйону Судоплатова, то серед них було помічено представників окупаційної адміністрації - зокрема заступника начальника так званої Мелітопольської ВЦА Сергія Золотарьова і "директора" МУП "Мелітопольські теплові мережі" Костянтина Тюріна. Ці двоє зі скриньки піарилися на дрібниці - постачанні води судоплатівцям. Нагадаємо, що Сергій Золотарьов (екс-депутат Опоблоку Мелітопольської міськради) і є тіньовий керівник міста. Будучи офіційно заступником так званої голови Військово-цивільної адміністрації Галини Данильченко, насправді саме він ухвалює рішення. А Данильченко делеговано представницькі функції.
З перших місяців окупації інвентаризував майно громади - особисто їздив по технікумах і віддавав розпорядження про вивезення верстатів. Інший персонаж Костянтин Тюрін і зовсім ходив під кримінальною статтею - довів до банкрутства тепломережу. А своє друге пришестя на підприємство почав зі спроби вивести з рахунків підприємства 6 млн грн.
У куди масштабнішому спонсорстві замішане фейкове керівництво вкраденого ТОВ ВКФ "Мелітопольська черешня". Наші інформатори повідомляють про те, що на підприємстві регулярно з'являються джипи з тіньовими кураторами неслов'янської зовнішності. Саме підприємство постачає судоплатівцям дрони, амуніцією, за що керівництво навіть було відзначено подячними нагородами у вигляді статуеток.
Один із "постачальників найманців" - Олексій Олександрович Руїн. До лютого 2022 р зрадник працював комерційним директором Групи компаній "Мелітопольська черешня". З перших днів захоплення підприємств Олексій Руїн зосередив владу у своїх руках, отримавши офіційну посаду заступника директора з виробництва в зареєстрованому в Краснодарі за російським законодавством ТОВ "Мелітопольська черешня". Фактично ж, саме Руїн сьогодні керує Групою компаній "Мелітопольська черешня" і відповідає за організацію постачання батальйону Судоплатова.
Руїн сконцентрував у своїх руках комунікацію з "московськими інвесторами" - представниками російського бізнесу під "дахом" силових структур рф. Отримує вказівки безпосередньо від москвичів, зблизившись із ними на ґрунті розкрадання активів Групи компаній "Мелітопольська черешня". З номінальними керівниками російської "Мелітопольської черешні" - Олександром Абрамовим і Едурадом Шокуровим має ділові стосунки. Публічно до зазначених керівників ставиться шанобливо.
З метою особистого збагачення Руїн зареєстрував ТОВ "Таврида-Агрос" (логістичні послуги) за законодавством РФ на ім'я сестри своєї дружини.
Також є неофіційна інформація про те, що зрадник організував продаж награбованого обладнання в інших аграріїв за оригінальними документами техніки компанії Мелітопольська черешня.
Ще один постачальник батальйону Судоплатова вже добре відомий читачам РІА-Мелітополь Антон Лукоянов.
Цей колишній керівник українського підприємства ТОВ ВКФ "Мелітопольська черешня" був звільнений за систематичну п'янку. Разом із російськими загарбниками Лукоянов особисто брав участь у "націоналізації" державного підприємства "Дослідне господарство "Мелітопольське" дослідної станції садівництва імені М. Ф. Сидоренка. За вірну службу отримав посаду директора ДУП, у статус якого було переведено це підприємство.
Лукоянов із колишніх співробітників ФСБ Росії. Нині він балотується від партії "Единая россия", і не просто годує і поїть російських військових, а й активно піариться на цій справі.
Команда РІА-Південь готує розслідування про захоплення українського підприємства ТОВ ВКФ "Мелітопольська черешня". Слідкуйте за публікаціями.