У Мелітополі панує жахлива плутанина з отриманням документів, без яких в окупації неможливо нормально жити. Не став винятком і СНІЛС - страховий номер індивідуального особового рахунку, необхідний для працевлаштування.
СНІЛСя мнє страшний сон...
На одному з телеграм-каналів рашистів якраз ставили подібне запитання.
- СНІЛС. Щоб його отримати, треба відстояти чергу в Пенсійному разом із пенсіонерами за записом? Може, зараз щось змінилося на краще? При собі мати паспорт, цього достатньо?
Взагалі-то українці, які звикли до того, що існує "Дія" і всі документи можна "зберігати" у смартфоні, злегка очманіли від кількості непотрібної бюрократії, які окупанти принесли в Мелітополь.
У коментарях одні радять звертатися до багатофункціонального центру (МФЦ), мовляв, там черги немає. Другі - що треба в пенсійному фонді отримувати. Треті казали, що треба зареєструватися на "Держпослугах".
А четверті взагалі пропонували інтимні послуги - як на ніч, так і погодинно. Причому адміністратор чату таких оголошень не видаляв, з чого можна припустити, що він у долі.
Такого бардаку ще піди пошукай!
Що стосується МФЦ, то, незважаючи на запевнення окупантів, працює він вкрай погано. І ми про це неодноразово писали.
А про те, що коїться в пенсійному фонді, краще навіть узагалі не згадувати - там чергу займати треба з четвертої ранку, а мордобої в цих самих чергах - звична справа.
Щодо сайту "Держпослуг": для того, щоб отримати там СНІЛС, треба ввести номер... СНІЛСа. Усе геніальне просто!
Ідіть ви з вашим полісом до Криму! Або ще подалі!
Таке саме лихо коїться на Мелітопольщині і з полісом обов'язкового медичного страхування (ОМС). Тобто, поліс у людей є, а домогтися від лікаря, щоб він тебе з цим полісом прийняв, не виходить.
Про це ставили запитання і гауляйтеру Мелітопольського району Андрію Сігуті із села Терпіння.
- Люди повертаються в адміністрацію Терпіннівську з тими проблемами, що лікарі просто відмовляються їх приймати з тієї причини, що в нас такі поліси діятимуть тільки з 2024 року.
На що Сигута відповідав, що це люди "неправильно трактують інформацію", а щоб розібратися, "потрібно зафіксувати конкретний випадок".
- ОМСи працюють, але є нестача лікарів. Якщо немає фахівця, то перенаправляють на прийом до Криму або кудись далі, - говорив гауляйтер.
І так у російському світі працює все. Документи отримати не можна, лікарів не вистачає, тому людей будуть посилати. Ідіть-но, мовляв, ви в Крим. Або ще куди подалі...