![Обложили со всех сторон - мелитопольцев с российскими документами не выпускают из мордора и не разрешают въезд в ЕС](/images/news/2023/08/328530.jpg?1693147892)
Навіть через півтора року окупації мелітопольці продовжують залишати місто. Їхнього терпіння просто не вистачає на життя в умовах повного дурдому, влаштованого рашистами.
Але зробити це тепер зовсім непросто - через документи, нав'язані орками, у людей, що евакуюються, виникають чималі проблеми.
Перша і найголовніша - на виїзді з Росії. Вирватися з окупації на волю, на жаль, можна тільки через територію Мордора.
Тих, у кого тільки українські паспорти, зі скрипом, але випускають. У "нових громадян" вимагають закордонні паспорти.
Приховати отримання російських документів уже не вийде - на кожному контрольно-пропускному пункті є база даних, до якої внесено всіх, хто отримав аусвайси окупантів. І, якщо закордонника немає, людей розвертають від кордону.
Нагадаємо, що отримати цей документ у Мелітополі донедавна було не можливо. За закордонним паспортом необхідно було їхати до Криму або Ростова. Кілька тижнів тому почали оформляти вже в Мелітополі. При цьому назвати такий паспорт справжнім також язик не повернеться - фактичну прописку там не вказують, вписуючи "ліві" регіони.
Своєю чергою, європейські країни не визнають паспорти, видані окупаційною владою в захоплених українських областях. Як і документи, і номерні знаки на авто. Ні з кримськими номерами, ні з номерами "185 регіону" перетнути кордон з ЄС неможливо.
Деякі мелітопольці знайшли вихід, зберігши українські знаки. На свій страх і ризик вони змінювали їх уже після проходження російського кордону.
Загалом ті, хто нещодавно виїжджав з окупації, відзначають значне ускладнення процедури проходження російської митниці. Схоже, що ршисти готуються опустити залізну завісу і залишити в заручниках усіх людей, які живуть під їхнім контролем...