![Сегодня в первый класс украинских школ пошли 320 детей из Мелитополя – 1 сентября в условиях войны (фото)](/images/news/2023/09/328946.jpg?1693563896)
Сьогодні традиційне свято Першого дзвоника пройшло для мелітопольських школярів у Запоріжжі.
Понад 40 першокласників, які обрали школи Мелітопольщини, сіли за парти. Перший урок проходив на свіжому повітрі. Діти познайомились з учителем і зробили історичне фото на пам'ять.
Загалом у перші класи наших шкіл пішло понад 320 дітей, які живуть у різних куточках України та світу.
- Освіта мелітопольських дітей - один із найміцніших "китів", на яких триматиметься майбутній розвиток Мелітопольського краю. Вектор наших дій - забезпечити всі необхідні умови для наших дітей - від навчання до дозвілля.
Ми вдосконалюємо як онлайн-навчання, так і офлайн-зустрічі, щоб наші діти спілкувалися та розвивалися разом. А вже зараз опрацьовуємо стратегію розвитку освіти Мелітополя після деокупації, щоб вони повернулися та продовжили будувати майбутнє в рідному місті, - зазначив Мелітопольський міський голова Іван Федоров, який також прийшов привітати малечу та їхніх батьків зі святом Першого дзвоника.
Щодо роботи шкіл в окупованому поки що Мелітополі, то на першому плані за стандартами російської освіти якраз таки стоїть не навчання, а пропаганда. На цьому наголосив Іван Федоров.
- Уся "освіта" в окупації спрямована виключно на пропаганду. На ці території російські загарбники завезли нові підручники з історії, які прославляють убивць героїв сво. А українську мову, якщо й вивчатимуть, то тільки за пропагандистськими підручниками, - каже Іван Федоров.
Буквально сьогодні ми повідомляли про те, що в Мелітополі фейкова міністерка освіти Олена Шапурова наказала всім дітям із 6 років замінити українське свідоцтво про народження на російське. Однак зробити це можна тільки за умови особистого проходження процедури дактилоскопії дитиною в так званій міграційній службі по вулиці Чернишевського. Уже котрий день біля входу в цю службу стоять кілометрові черги: діти, батьки, пенсіонери, які привели своїх онуків.