![В Мелитополе оккупанты установили в музее экспонат «Укра» и показывают его школьникам (фото)](/images/news/2023/09/329479.jpeg?1694114975)
У тимчасово окупованому Мелітополі рашисти переобладнали міський краєзнавчий музей, підмінивши реальну історію на фейк. Додумалися навіть експонат "Укра" спорудити в одному із залів.
Тепер цю "пам'ятку" співробітники музею показують регулярно школярам, яких водять організовано на екскурсії. Тим самим, намагаючись принизити в очах підростаючого покоління людей української націоналісти, які люблять свою Батьківщину і відстоюють її незалежність.
Примітно, що навіть громадяни Росії, які приїжджають до Мелітополя і потрапляють на екскурсії до музею, кажуть, що відчувають справжній біполярний розлад від побаченого і почутого. Сумний ще й той факт, що екскурсії для відвідувачів проводять ті самі музейні працівники, які ще півтора року тому присягалися в любові та вірності Україні. Своїми враженнями про побачене поділився журналіст із Помор'я, який приїхав до Мелітополя разом із волонтерами.
- Найшвидше біполярний розлад можна отримати, працюючи в місцевому краєзнавчому музеї. Насамперед зазначимо, що для колись 170-тисячного міста місцевий музей просто шикарний. У старовинній будівлі можна подивитися на бивень мамонта, на половецьких баб VI століття нашої ери, на справжні сарматські мечі часів переселення народів, на античні давньогрецькі вази, завезені скіфами і, звісно, фрагменти знаменитого скіфського золота. Все це забезпечено детальними діорамами, над якими працювало не одне покоління працівників культури.
Веселощі починаються в колишньому павільйоні, присвяченому голодомору. За України тут розповідали про звірства радянської влади, про цілеспрямоване знищення південних українців і про повальний голод. Тепер же замість фото голодуючих дітей висять радянські плакати "Добре трудився - хліб вродив". А екскурсовод із легким надривом у голосі каже, що ніякого голодомору не було, "недоїдав" увесь Південь Радянського Союзу.
Стару експозицію про голодомор в Україні прибрали і замінили її виставкою Євромайдану. У цьому приміщенні є експонат "Укр" (не жарт).
Серед експонатів купа націоналістичної агітки, смішні фото Зеленського і Порошенка і, звісно ж, та сама "ручка, якою було підписано історичний документ про входження Запорізької області до складу Росії".
Весь кошмар у тому, що керівництво музею змінилося, а кістяк колективу - ні. Одні й ті самі люди читають лекції з діаметрально протилежними цінностями. Від відповіді на запитання: "Як у вас виходить так працювати?" екскурсовод ухилилася, - ділиться враженнями від побаченого журналіст з Архангельська.
Нагадаємо, після окупації Мелітополя першим, кого рашисти взяли в полон із міських керівників, був не мер міста, а директор міського краєзнавчого музею Лейла Ібрагімова. Окупанти шукали унікальну колекцію скіфського золота. Через кілька днів жінку відпустили, і вона виїхала з міста.
У квітні минулого року після того, як так званий т.в.о. губернатора Запорізької області Є. Балицький призначив на цю посаду свого приятеля сепаратиста Євгена Горлачова, з музею було вкрадено унікальну колекцію золота скіфів. Зрадник розповідав у подробицях, як він особисто знайшов схованку.
Де сьогодні ця колекція нікому не відомо.
Горлачов, до речі, обзавівся ще однією посадою - заступника командира добровольчого батальйону ім. Судоплатова.
Сьогодні, нагадаємо, окупанти будують черговий зомбіленд - музей "Росія - моя історія". Кілька поверхів будівлі буде відведено під експозиції з історії Росії, а один - з історії Запорізької області.