![В сети показали один день из жизни минометчиков из Мелитополя (фото)](/images/news/2023/09/329677.jpeg?1694336638)
На сторінці Запорізької окремої бригади територіальної оборони, серед бійців якої є й чимало мелітопольців, показали роботу й побут наших захисників.
Командир мінометної батареї - Андрій із позивним "Шулер". Він воює в лавах тероборони з першого дня "великої" війни. Розповідає, що навички здобув ще до повномасштабного вторгнення, адже з 2018 року служив інструктором.
Перед виїздом на позиції "Шулер" із гордістю демонструє дві машини, перероблені для мобільного перевезення мінометів, боєприпасів і бійців. У спеціальний відсік поміщається 12 снарядів. Командир пояснює, що це максимальна кількість, яку можна випустити за відведений час. Після цього необхідно швидко згорнути техніку і покинути позицію, поки ворог не почав вогонь у відповідь.
Дорогою командир батареї запитує по рації ситуацію в небі. Після приїзду водій одразу відганяє машину, щоб не привертати зайву увагу. Завдяки підготовленим позиціям бійцям вдається довгий час залишатися непоміченими для противника.
Бліндаж складається з кількох кімнат, маленької кухні та навіть туалету. Захисники розповідають, що на відміну від окупантів, звикли до порядку та затишку, тож намагаються створювати для себе якомога кращі умови.
- Наступна наша точка буде ще більшою і ближчою до орків, - каже боєць із позивним "Грай".
Коли наші пташки виявляють об'єкти ворога, починається бойова робота: за координатами військові наводять міномет на цілі, заряджають і після команди "вогонь" роблять постріл. Усі поблизу в цей час закривають долонями вуха, щоб уникнути баротравми.
Безпілотник виконує дорозвідку, командир коригує вогонь. З акуратно складених боєприпасів солдат дістає тубус із міною потрібної ваги. Далі знову заряджають і стріляють за новими координатами. По рації повідомляють, що є влучання.
Хлопці поспішають закрити позицію і маскують міномет. Втомлені але щасливі вони обмінюються рукостисканнями і дякують одне одному за роботу.
- Зараз - не найкращий час повертатися. Літають пташки орків, намагаються вистежити, де наша позиція, куди стріляти, - застерігає "Шулер" і просить усіх спуститися в бліндаж.
Через 20 хвилин долинають звуки "виходів". Вибухи стихли, командир періодично запитує по рації, чи приземлилася ворожа пташка. "15 хвилин тому осередок був відкритий" - повідомляють по рації і командир дає команду водієві повертатися з машиною до позиції.
- Враховуючи її час у небі, заряду батареї залишилося менше ніж на 10 хвилин. Це означає, що вона вже повертається до позицій русні і ми можемо їхати, - пояснює "Шулер" і вказує на щойно прибулий пікап.